Помічник президента РФ Владислав Сурков, про злом листування якого раніше повідомили українські хакери, взагалі не користується електронною поштою, заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Як повідомляє "Інтерфакс", представник Кремля назвав нібито вкрадений хакерами "план Суркова" по дестабілізації ситуації в Україні "цікавим документом", до якого радник російського президента не має жодного відношення.
"Ознайомилися. Цікавий документ. Можу сказати: це не він (Сурков). Більше того можу додати: він не користується електронною поштою. Взагалі", – заявив Пєсков пере журналістами.
Представник російського президента також зазначив, що справжній автор документа "неабияк попотів", верстаючи даний документ.
Пєсков також розповів, що співробітники Адміністрації президента обмежені у використанні електронної пошти, оскільки повинні дотримуватися закону про державну таємницю. Цей закон, за його словами, наказує слідувати строго регламентованого режиму при роботі з інформацією, що становить державну таємницю.
"Ось це те, що регламентовано, те, що пов'язане з відповідальністю аж до кримінальної, а все інше ніяк не регламентується", – уклав він.
Раніше міністр Юстиції Павло Петренко заявив, що Мін'юст може може включити документи, які українські хакери нібито отримали, зламавши електронну пошту помічника президента РФ Владислава Суркова, до міжнародних позовів проти Росії. Петренко підкреслив, що документи відповідають стилю та філософії російської влади.
Нагадаємо, організація українських хакерів "КіберХунта" заявила, що зламала листування помічника президента РФ Володимира Путіна Владислава Суркова.
Хакери стверджують, що опубліковані документи – це план з дестабілізації України, який був в листуванні Суркова з його помічником Карповим, який для конспірації підписує документи псевдонімом Павлов Микола Миколайович. Карпова раніше Надія Савченко дізналася як одного з її викрадачів.
Організація опублікувала документи під заголовком "План першочергових заходів щодо дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні "Шатун", які нібито розраховані на період листопад 2016 – березень 2017 року. Серед них також був поданий так званий план по забезпеченню Закарпаття федеральним статусом.