UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КМДА запевнили, що укриття у закладах освіти Києва працюють за призначенням

Однак, аби потрапити у такі укриття потрібно підтвердити особу.

Укриття та сховища у столичних закладах освіти використовуються за призначенням, запевнили у Київській міській держадміністрації. У КМДА зазначили, що рішень про обмеження їх використання міська влада не приймала.

«Наразі в закладах освіти майже 900 захисних споруд, які окремо утримуються та обліковуються. Жодне укриття в закладах освіти не визначене непридатним, вони використовуються за призначенням. Заклади освіти, їх територія і приміщення наразі активно використовуються для захисту та наданню допомоги киянам. Саме у школах, у разі потреби, базуються евакуаційні комісії, а в разі перебоїв з енергопостачанням працює 451 пункт незламності», – заявили в КМДА.

При цьому, аби потрапити у ці укриття, при собі необхідно мати документи, які підтверджують особу. Також всі заклади освіти у Києві облаштовані камерами спостереження та «тривожними кнопками». Ще три чверті закладів охороняє «Муніципальна охорона».

Читайте також: У ОП анонсували нові кадрові рішення через стан укриттів

«Протокол комісії ТЕБ та НС від 23.06.2022 року спрямований на захист дітей від проникнення диверсійних груп і терористичних загроз. У зазначеному документі йшлося про спеціальний режим доступу до закладів освіти, а також закриття їх територій на час комендантської години та тримання зачиненими підвалів і горищ», – пояснили у КМДА.

Водночас там додали, що у протоколі не йдеться про укриття, адже всі горища і підвали, згідно з Кодексом цивільного захисту, не є захисними спорудами. Укриттями є лише спеціально облаштовані приміщення, у яких можливе тимчасове перебування людей задля захисту від дії засобів ураження.

Читайте також: Придатними до використання є 77% укриттів — Шмигаль

Нагадаємо, уряд підтримав оголошення догани міському голові Києва Віталію Кличку, начальнику Київської МВА Сергію Попку та головам кількох районних державних адміністрацій у столиці. Також було підтримано проєкти розпоряджень президента України про звільнення низки голів районних держадміністрацій у кількох регіонах на тлі ситуації щодо укриттів.

Своєю чергою Рада нацбезпеки і оборони України вимагає криміналізувати відповідальність за неналежне утримання, експлуатацію обʼєктів фонду захисних споруд, а також за незабезпечення безперешкодного цілодобового доступу населення до таких обʼєктів. Відповідні пропозиції мають бути внесені урядом до парламенту до кінця липня.

Скандал довкола укриттів в офісі президента могли використати для звільнення з посади голови КМДА Віталія Кличка, який у такому разі втратив би можливість керувати виконавчим органом Київради. Де-факто це означатиме втрату впливу на справи у місті обраного киянами місцевого самоврядування.