UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Клиха є підозра на рак шкіри – Денісова

Омбудсмен повідомила про погіршення стану здоров'я політв'язня.

Стан здоров'я утримуваного в Російській Федерації політв'язня Станіслава Клиха погіршується, при цьому незаконно ув'язненому не надають необхідної медичної допомоги, повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на матір політв'язня.

"Тамара Клих повідомила, що стан здоров'я її сина погіршується, а ніякої необхідної медичної допомоги він не отримує. Нещодавно його помістили до лікарні, проте відразу повернули до в'язниці", - зазначила Денісова.

Зокрема український політв'язень скаржиться на сильний біль у серці, нирках, печінці, має проблеми з ногами та підозрює ймовірне захворювання на рак шкіри. Він хотів, щоб його обстежили, але, як повідомила його мама, лікарі взяли у нього на аналіз лише кров та сечу та ніякого діагнозу так і не поставили і повернули в тюремні стіни.

Також Тамара Клих повідомила про те, що Станіслав не отримує листи від рідних, хоча йому пишуть двічі на місяць.

"Я терміново звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням вжити заходів для забезпечення Станіслава Клиха належною медичною допомогою та відповідним лікуванням, а також щодо дотримання права на спілкування", - зазначила Денісова та додала, що два місяці це вже третє її звернення до Москалькової щодо забезпечення дотримання прав Клиха.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні визнав Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними в участі в бойових діях на території республіки у 1994-1996 роках і засудив їх до 22,5 і 20 років позбавлення волі відповідно.

Обидва не визнали свою провину і заявили, що були незаконно затримані, а визнання російські слідчі отримали від них тортурами. Микола Карпюк говорив про тортури в російському СІЗО електричним струмом, голками під нігті та забороною спати цілодобово.

Після винесення вироку Клиха етапували до Верхньоуральської в'язниці в Челябінській області, а Карпюка – до Володимирського централу.

Детальніше про "чеченську" справу, яку сфабрикували українцям слідчі органи РФ читайте у статті Анастасії Станко "Перші полонені гібридної війни" для "Дзеркала тижня. Україна".