UA / RU
Підтримати ZN.ua

У київській адміністрації обґрунтували підвищення плати за проїзд на транспорті

Столичним чиновникам необхідні гроші на оновлення інфраструктури і підвищення зарплати зайнятих на транспорті.

Для підвищення вартості проїзду в столиці існує ряд об'єктивних причин, тому міська влада вивчає таку можливість, а фахівці завершують необхідні розрахунки, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

"Щоб транспортні підприємства Києва працювали, ми дотуємо з бюджету міста 1,8 мільярда гривень щорічно. Ці кошти необхідні для оновлення рухомого складу, будівництва нових станцій метро, на заміну ескалаторів, термін експлуатації яких закінчується, підвищення заробітної плати водіям. Також в рамках будівництва та запуску двох станцій метрополітену на Виноградар заплановано придбати 40 вагонів метро для забезпечення графіка руху на Сирецько-Печерській лінії. І на це потрібні гроші", - сказав Поворозник.

За його словами, за останні два роки міська влада оновила транспортний парк на 100 автобусів, 45 трамваїв і 17 тролейбусів. Однак 80% рухомого складу не оновлювалося протягом 20-40 років. Зараз вимагають заміни 320 автобусів, 322 тролейбуса і 215 трамваїв. У столичному метрополітені працює 122 ескалатора, 27 з них відпрацювали вже понад 50 років. Оновлення потребують також об'єкти вентиляційної інфраструктури, системи пожежного захисту і освітлення.

Крім того, він повідомив, що з моменту останнього підвищення тарифів на проїзд незначно зросла вартість дизельного палива (з 19,44 до 24,06 грн за літр), електроенергії (з 1,98 до 2,29 грн за кВт/год), а також матеріалів, запчастин і комплектуючих.

Раніше повідомлялося про те, що "Київпастранс" планує підвищити до 8 грн тариф на проїзд в наземному комунальному транспорті столиці з 15 липня.