У Києві зареєстровано відразу дев'ять випадків небезпечної хвороби - малярії. Всі хворі побували в країнах Африки.
Про випадки захворювання повідомив Київський лабораторний центр Моз України на сторінці в Facebook.
Наприклад, 14 листопада в Києві хворому іноземному громадянину, який у жовтні перебував на території Республіки Бенін, був встановлений діагноз тропічної малярії. Чоловік звернувся в інфекційне відділення міської лікарні з головним болем, слабкістю і температурою до 38,5 градусів.
"Враховуючи дані епідеманамнезу, результати огляду пацієнта, була запідозрена малярія, призначений і проведений відбір крові та лабораторне дослідження на наявність малярійних збудників. В препаратах крові хворого виявлено збудник тропічної малярії, P. Falciparum", - відзначили в прес-службі.
Громадяни, які захворіли малярією, приїхали (або побували) з Республіки Сьєрра-Леоне, Республіки Екваторіальна Гвінея, Об'єднаної Республіки Танзанія, Республіки Камерун, Республіки Південний Судан, Федеративної Республіки Нігерія (у 3 -х випадках), Республіки Бенін. Всі випадки малярії підтверджені лабораторно. Місцевих випадків малярії, вторинних від завізних, летальних випадків не зареєстровано.
Лікарі нагадують, що малярія - це гостре інфекційне захворювання, що характеризується періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки, анемією і може привести до летального результату.
Малярія широко поширена в країнах з тропічним кліматом і передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. У випадку відвідування тропічних країн, незалежно від строків та мети перебування, необхідно пам'ятати про смертельну небезпеку малярії, приймати протималярійні препарати та проводити заходи особистого захисту від укусів комарів.
Існують чотири види малярії, найбільш важкою є тропічна малярія, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.
Перед поїздками в ендемічні з малярії країни Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує проходити профілактичне лікування, яке дозволить значно знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії, попередити ускладнення хвороби.
Як повідомлялось, у серпні діагноз малярія підтвердився у чоловіка з Кропивницького, який також прибув з Республіки Конго, де працював за контрактом