Проект з будівництва мережі швидкісного Wi-Fi в київському метро заморожений. Компанія Mosquito Mobile намагається знайти нового інвестора, повідомляє LIGA.net з посиланням на співрозмовників на ринку і в Київській міській держадміністрації.
Видання інформує, що мережа Mosquito Mobile на 12 центральних станціях і п'яти перегонах продовжує працювати, але більше не показує рекламу. Компанія заборгувала своїм підрядниками. Тим часом Національна комісія з питань регулювання зв'язку через суд запустила процес анулювання ліцензії оператора на Wi-Fi частоти.
У прес-службі відомства повідомили про те, що позов було ініційовано після отримання повідомлення від Державної фіскальної служби про несплату боргів компанією. Підрядники "Спейс Ай Ті" і "Вінником Україна" вже виграли перші суди по примусовому розрахунку за надані оператору послуги.
"Я не в курсі всіх деталей, але знаю, що банківські рахунки були заморожені", - розповів один із співрозмовників редакції.
"Причина заморозки проекту банальна - акціонер припинив фінансування. Нагадаємо, власник Mosquito - Олександр Адарич, співвласник визнаного неплатоспроможним Фідобанку. Про запуск Wi-Fi на перших станціях київської підземки два роки тому урочисто оголосив мер столиці Віталій Кличко. Проект Mosquito Mobile переміг у міському конкурсі ще в 2014 році", - пише видання.
Передбачалося, що мережа на всіх станціях столичного метро запрацює до кінця 2016 року. У минулому році Mosquito пробував заробляти на рекламі перед підключенням до мережі, а у 2017-му реклама зникла. За словами співрозмовника, близького до оператора, розміщення реклами перестало продаватися й тому, що половина команди вже покинула цей проект. У свою чергу в Mosquito заявили про те, що підтримують мережу і шукають фінансування.
Згідно з відомостями двох незалежних співрозмовників, акціонер намагається продати компанію. Найближчим часом питання про проект Wi-Fi в метро винесуть на міський інвест-комітет. Як відзначають співрозмовники видання, розірвати контракт з Mosquito буде проблематично, тому що оператор вже вклав кілька десятків мільйонів гривень в обладнання і викупив опорну оптоволоконну мережу в метро.
Найімовірніше нові станції з Wi-Fi найближчим часом не з'являться. Варіант відключення вже побудованої мережі теж можливий. Адже якщо телеком-регулятор доб'ється анулювання ліцензії через суд, компанія не зможе легально надавати послугу бездротового зв'язку, пише видання.
Раніше повідомлялося про те, що київський метрополітен з 1 вересня вивів з обігу зелені жетони і повністю перейшов на оплату проїзду синіми жетонами.