У цьому році в Києві буде реалізований пілотний проект із закупівлі носіїв і електронних підручників для учнів 5 класів 14 шкіл, повідомила в інтерв'ю DT.UA Олена Фиданян, директор департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
"Ми розуміємо, що, перейшовши на електронні підручники, можемо отримати критику від медиків. Тому до свого проекту плануємо долучити і їх. З іншого боку, коли дитина носить важкий портфель з паперовими книжками, це теж негативно позначається на її здоров'ї", - сказала вона.
Фиданян повідомила, що на даний час в Україні практично немає електронних версій підручників, тому що видавництвам було нецікаво цим займатися. "Немає попиту. Хотілося б, щоб електронний підручник був не просто аналогом паперового, а щоб він був мультимедійним - щоб, крім тексту, у нього були закладені до певних тем або частини документального фільму, або відеозапис досліду тощо", - зазначила вона.
"Ще один аргумент на користь електронної книги. Погодьтеся, мати підручник з інформатики, який друкується, за нормами, раз у п'ять років, це нонсенс, - він застаріє швидше, ніж пожовкнуть його сторінки. А в електронний підручник можна вносити зміни. Навіщо нам купувати паперовий підручник з музики, наприклад? Можливо, краще мультимедійний, з якого дитина може почути класичні та сучасні твори у виконанні віртуозів?" – додала вона.
Детальніше про проблеми столичних шкіл читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Школа, яку ми вибираємо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".