UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві з'явилася вулиця Олекси Тихого

Тихий народився в Донбасі в 1927 році. Помер у радянській тюрмі у віці 57 років.

Депутати Київської міськради на пленарному засіданні перейменували вулицю Виборзьку у Солом'янському районі на честь українського дисидента, мовознавця та педагога Олекси Тихого. За перейменування проголосували 75 депутатів Київради.

Його "Мова народу - народ", есе "Роздуми про українську мову та культуру в Донецькій області" та "Думи про рідний Донецький край" стали причиною звинувачення в "антисовитський пропаганді".

Олекса Тихий (1927-1984) був членом-засновником Української Гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Тихий два рази був засуджений за літературну і правозахисну діяльність. Він кілька разів оголошував голодування, тяжко хворів, помер у тюремній лікарні у Пермі.

19 листопада 1989 року його прах перепоховано на Байковому кладовищі у Києві поряд з прахом Василя Стуса і Юрія Литвина.

У 1990 році репресивні вироки щодо Тихого скасовано, справи були закриті за відсутністю складу злочину".

Нагадаємо, Київська міська рада проголосувала за перейменування Московського проспекту в столиці на честь очільника "Організації українських націоналістів" Степана Бандери в липні 2016 року. Через рік Київрадою було прийнято рішення про перейменування проспекту Ватутіна на честь командувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Рішення міської влади у суді оскаржували громадські організації проросійського штибу "Антифашистська правозахисна ліга" і "Єврейська правозахисна група". Їх представницею в суді виступає Олена Бережна, яку неодноразово притягували до адміністративної відповідальності за публічне носіння "георгіївської" стрічки.

Влітку 2019 року Окружний адмінсуд Києва скасував перейменування проспектів Бандери і Шухевича.