UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві встановили понад 200 камер з розпізнаванням облич

В Україні в принципі не регламентовано відеоспостереження за громадянами. Київська влада підготувала своє власне положення.

Зараз у Києві вже встановлено 6 тис. камер відеоспостереження, а в 2018 році столична влада планує встановити ще 3 тис. камер різних типів, повідомив директор департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

"Всього в місті встановлено близько 6 тис. камер, з них 4876 мають функції оглядових, камер з розпізнаванням осіб – 214, з розпізнаванням номерів – 593, ITS камер – 23, хоча все плануємо довести їх кількість до 300", - розповів він в інтерв'ю агентству "Українські новини".

Крім того, у Київському метрополітені встановлено 256 відеокамер. "Зараз обладнані камерами вестибюлі, вхідна/вихідна групи і види на ескалатори. Ці камери мають функцію розпізнавання осіб", - додав він.

Відповідаючи на питання про законність відеоспостереження за громадянами, Назаров повідомив про те, що в Україні немає законодавства, яке регламентує відеоспостереження, в ньому взагалі немає поняття "система відеоспостереження".

"Тому за дорученням мера столиці Віталія Кличка ми підготували внутрішнє положення "Про міську систему відеоспостереження". Цей документ завізований в КМДА і переданий на комісії Київської міської ради. 18 квітня відбулося перше засідання комісії з цього питання. Вже є зауваження, виходячи з рішення робочої групи по цьому документу", - розповів він.

Раніше заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів повідомив про те, що для ефективного управління містом Києвом буде використовувати штучний інтелект (Artificial Intelligence).