У середу за клопотанням прокурорів районні суди столиці винесли постанови про зміну запобіжного заходу ще 20 підозрюваним у масових заворушеннях на вулиці Грушевського з утримання під вартою на домашній арешт та особисту поруку.
"Рішення столичних прокурорів клопотати про звільнення з-під варти зазначених осіб слід вважати черговим кроком правоохоронних органів, спрямованим на мирне врегулювання конфліктної ситуації в місті Києві", - повідомила керівник прес-служби прокуратури Києва Яна Соболевська.
Зараз запобіжні заходи не пов'язані з утриманням під вартою, застосовано до 60 підозрюваних у січневих масових заворушеннях у столиці.
Нагадаємо, народний депутат Петро Порошенко, виступаючи на Майдані Незалежності у неділю, заявив, що 49 учасників протестних акцій залишаються під арештом, звільнено 392 людини.
Нагадаємо, Верховна Рада 29 січня прийняла закон, що передбачає звільнення від кримінальної відповідальності учасників Євромайдану.
Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зборів" вводиться в дію тільки з дня появи на сайті Генпрокуратури інформації про звільнення протестувальниками всіх адмінбудівель та розблокування Грушевського.
Автор закону - народний депутат фракції Партії регіонів Юрій Мірошниченко стверджує, що закон не передбачає необхідності звільнення проїзної частини Хрещатика і прилеглих до неї вулиць, а стосується тільки вимоги звільнення приміщень, пов'язаних з діяльністю органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади.
Опозиція наполягала на звільненні учасників акцій без будь-яких умов, і згодом назвала закон авторства Мірошниченка "законом про заручників". !zn
Читайте також:
У центрі Києва планують ввести особливий режим
Прокуратура нагадала умова для амністії затриманих активістів
В Україні залишаються під вартою понад 60 учасників акцій протесту