UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві приберуть 75% зовнішньої реклами

Розміщення зовнішньої реклами буде заборонене в історичних місцях, в скверах, парках на перехрестях.

Київрада затвердила зміни до Концепції розміщення зовнішньої реклами у столиці, згідно якими територію міста поділять на п'ять форматних зон з окремим режимом розміщення об'єктів зовнішньої реклами у кожній.

У нульовій форматній зоні пропонується заборонити розміщення будь-яких об'єктів зовнішньої реклами. Такою зоною будуть історичні місця, сквери, парки, перехрестя та транспортні розв'язки. Максимальний розмір рекламного поля - 75 м кв. допускається у четвертій зоні, куди входитимуть магістральні вулиці, проспекти, шосе поза межами центральної частини міста.

"Реалізація цього рішення дозволить скоротити кількість наземних рекламних засобів на 74-75%. До 3000 дозволів втрачають дію до кінця цього року", - зазначив заступник голови КМДА Олексій Резніков.

Концепцією передбачається заборона на розміщення рекламних засобів на пішохідних і велосипедних доріжках, алеях, розподільних смугах шириною менше 2 м, ближче ніж 10 м до перехрещень вулиць, пішохідних переходів і зупинок; ближче ніж 20 м до транспортних розв'язок; ближче ніж 50 метрів від регульованих залізничних переїздів.

"У зв'язку з тим, що місць для розміщення реклами в столиці значно поменшає, ми пропонуємо операторам рекламного бізнесу альтернативу. Відтепер, згідно з новими правилами, елементами об'єктів благоустрою, що використовуються як рекламоносії, вважаються: урна, лавочка, громадська вбиральня та собача вбиральня. Тобто оператори ринку зможуть розміщувати там свою рекламу. Ці елементи благоустрою можуть бути встановлені, в тому числі, й самими представниками рекламного бізнесу. Головна вимога до таких елементів – вони не повинні перешкоджати вільному руху пішоходів", - зазначив депутат Київради Олесь Маляревич.

Нагадаємо, що 20 березня Київрада ухвалила в першому читанні проект рішення "Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині". Документом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій комунальної форми власності є державна мова - українська.