Постійна комісія Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків погодила проект рішення "Про проголошення 2017 року на території Києва роком Української революції та Української повстанської армії".
Проект рішення передбачає пошук на території столиці місць пам'яті, пов'язаних із подіями Української революції та діяльністю Організації українських націоналістів, та вжиття заходів з їх увічнення. Відповідний документ розроблено, оскільки цього року виповнюється 100-річчя початку Української національної революції 1917-1921 років. Також цьогоріч відзначають 75-ту річницю створення Української повстанської армії.
В рамках року УПА пропонується проводити відповідні тематичні інформаційні, навчально-виховні, культурно-мистецькі та інші заходи у навчальних закладах, провести ряд науково-практичних конференцій, організувати виставки архівних документів, речових пам'яток і фотоматеріалів.
"В умовах, коли українська нація знову зі зброєю в руках протистоїть російському агресору, історичний досвід боротьби українців проти окупантів є вкрай цінним. Поширення правдивої інформації про український національно-визвольний рух ХХ століття є вкрай важливим для консолідації української нації, збереження державного суверенітету та національної ідентичності", - зазначив автор проекту рішення, депутат Київради Юрій Сиротюк.
Це рішення ще повинна затвердити Київрада.
У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", у жовтні 2015 року відносна більшість українців (41%) підтримувала ідею визнати ОУН-УПА учасниками боротьби за державну Незалежність України, 38% опитаних - не підтримували. Протягом 2014-2015 років кількість прихильників визнання ОУН-УПА зросла з 27% до 41%, при цьому число противників цієї ідеї суттєво зменшилася (з 52 до 38%). "Таким чином, уперше за роки дослідження даного питання кількість прихильників визнання ОУН-УПА в Україні перевищила кількість противників", - відзначали соціологи.