У липні 2017 року в управлінні превентивної діяльності Головного управління Національної поліції у м. Києві створили відділ превентивної комунікації, до складу якого увійшло 12 співробітників.
Як повідомляє прес-служба столичної поліції, за сприяння Консультативної місії Європейського Союзу всі вони пройшли відповідні тренінги-семінари з представниками діючих груп з питань комунікації.
Після навчання столичні антиконфліктні групи вперше були задіяні для забезпечення правопорядку під час Дня незалежності України. А на сьогоднішній день на рахунку столичної діалогової поліції вже близько сотні проведених масових заходів політичного, спортивного, розважального, культурно-масового напрямку, а також мітинги та демонстрації.
Про роботу підрозділу розповіла начальник відділу превентивної комунікації ГУНП у м. Києві Вікторія Азарова:
"Ми постійно моніторимо та аналізуємо інтернет-мережі щодо запланованих заходів з масовою участю громадян, оцінюємо ступінь ризику під час їх проведення, настрій учасників та передбачаємо зміну розвитку ситуації. А тому працівники новоствореного відділу переважно працюють на попередження сутичок і конфліктів. Для необхідної взаємодії наші працівники завчасно встановлюють комунікативний контакт як з організаторами, так і з учасниками масових заходів".
При цьому керівник наголосила, що негласним гаслом роботи підрозділу є: "послухай і почуй".
У липні представники координації проектів ОБСЄ в Україні передали підрозділам кіберполіції Національної поліції 194 одиниці спеціалізованої техніки в рамках проекту "Розвиток можливостей кіберполіції".