UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві Маршем пам'яті вшанували жертв Бабиного Яру: фоторепортаж

"Марш пам'яті" проводиться в столиці України щорічно.

Рабина Блайха вчинок Зеленського обурив, але рабин Азман знайшов йому виправдання
У складі Інституту працюють вітчизняні та зарубіжні вчені

у Києві В неділю, 29 вересня, відбувся "Марш пам'яті", присвячений 78-й річниці початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Хода, присвячена жертвам Голокосту, проводиться в столиці щорічно.

Учасники "Маршу пам'яті" до Бабиного Яру, повторивши маршрут київських євреїв, які стали жертвами нацистських злочинців.

Щороку 29 вересня вшановують пам'ять жертв Бабиного Яру, який став одним з головних символів Голокосту і злочинів нацистського тоталітарного режиму проти людяності. У вересні 1941 року в Бабиному Яру під Києвом почалися масові розстріли, які тривали до листопада 1943 року.

Жертвами нацистів, крім євреїв, були в'язні Сирецького концентраційного табору, радянські військовополонені і підпільники, пацієнти психіатричної лікарні, українські націоналісти, роми, мешканці Києва різних національностей. За підрахунками істориків, за цей період було вбито більше 100 тисяч людей, у тому числі, не менше 65-70 тисяч євреїв.

У радянський час трагедія Бабиного Яру замовчувалася. Жертв Голокосту в СРСР на офіційному рівні не вшановували, а 29 вересня у Бабиному Яру чергували оперативники КДБ. Однак небайдужі люди все одно приходили туди, щоб вшанувати пам'ять жертв нацизму. 29 вересня 1966 року український дисидент Іван Дзюба виступив з промовою перед учасниками неофіційної церемонії, назвавши Бабин Яр "спільною трагедією єврейського й українського народів".

Докладніше читайте в статті Анатолія Подольського "Бабин Яр: минуле і сьогодення. Виклики пам'яті" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".