UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві дефіцит квартир, які можна орендувати: доводиться знімати житло за містом

Через наплив до столиці українців, які їдуть навчатися та працювати і потім тут залишаються, на ринку нерухомості виникли проблеми з нестачею житла для здачі в оренду. Багато ріелторів відмовляються підшукувати квартири без складання договору.

Орендувати квартиру середнього класу у Києві стало справжньою проблемою. Мешканці інших міст готові платити за одинички і двійки по 4-6 тисяч гривень, а знайти їх неможливо через ріелторів, які просто не бажають працювати. А також - через дефіцит самих квартир, пише сайт "Вести". Брокери виправдовуються тим, що квартир у столиці просто не вистачає, мовляв, навіть студенти почали знімати житло в області. Самі ж піднімають свій відсоток за роботу і просять укладати з ними договори.

Проблему помітили і самі фахівці з нерухомості. Щодня у базі з'являється трохи більше 20 нових одно-двокімнатних квартир вартістю 4-6 тисяч гривень на місяць. У той же час клієнтів, охочих орендувати таке житло - не менше 500. Квартир менше не стало, швидше, людей більше. Адже багато хто з тих, хто приїхав до Києва навчатися або працювати, так і залишилися у столиці.

Через дефіцит квартир у Києві студенти знімають їх в області. Складніше зняти квартиру й тому, що власники квартир, побачивши попит, стали перебирати: тепер вони хочуть селити у себе сімейні пари, без дітей, і ні в якому разі не молодь. Проблема у співпраці ріелторських агентств один з одним. Ніхто не хоче ділитися прибутком (50% від місячної плати), тому, телефонуючи за базою даних і натикаючись на свого колегу-ріелтора, фахівці воліють шукати далі, поки не знайдуть оголошення від господаря. А значить ті, хто шукає житло, залишаються без варіантів".

Наслідки дефіциту нерухомості вже відчувають на собі ті, хто місяцями безуспішно намагається зняти квартиру. Почали дорожчати послуги ріелторів. Якщо раніше у всіх була єдина такса: 50% від вартості квартири за місяць, то зараз цей відсоток багато брокерів збільшують.

Ще одна проблема, про яку мало хто знає, стосується співпраці з ріелторами. Всі брокери працюють за договорами. Якщо раніше можна було зателефонувати брокеру і той тут же починав пошуки, то зараз він хіба що перегляне базу. Проблема не в ліні брокерів, а в тому, що немає договору, а посередників на ринку купа. Ріелтору немає сенсу шукати квартиру для клієнта, знаючи, що для нього шукають ще 10 таких самих ріелторів. Інша справа, якщо клієнт підписує договір з брокером, то той зобов'язується знайти квартиру у потрібний час.

Перше, що радять зробити фахівці при початку пошуку квартири у Києві - це звернутися у хороше ріелторське бюро і підписати договір із фахівцем. У договорі ви повинні обумовити те, якою має бути квартира, її місцезнаходження, вказати терміни на її пошук, а також суму винагороди для ріелтора - зазвичай це 50% від вартості місячної оренди квартири. Важливо не платити ріелтору до угоди, а лише на підписанні договору оренди. !zn

Читайте також:

Продажі квартир у київських новобудовах зросли більш ніж удвічі