У Києві для робочих спеціальностей вводять сієсту - з 13 до 17 години. Зміна робочого графіка стосується лише тих, хто працює на вулиці, зокрема для будівельників, дорожніх працівників і співробітників шиномонтажу.
В минулому році мерія рекомендувала перерву з 13 до 17, але при цьому робочий день тривав до 20 - 21 години. "Ми не можемо наказувати приватним фірмам, що вони самі вирішують - робити довгу перерву чи ні", - заявив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.
Експерти відзначають, що фірми і без влади відкоригували час роботи. Вони відзначили, що приватні фірми, які будують котеджі, вже давно ввели сієсту. "Там робота починається о 5 год ранку і триває до 12. Потім робітники сплять, купаються в річці, обідають. І знову приступають до роботи о 18 годині",- повідомив представник компанії, яка спеціалізується на працевлаштуванні.
Перейшли на більш гнучкий графік і у Київавтодорі. "Ми турбуємося про своїх робітників, тому якщо на вулиці спека, то працюємо вночі", - сказав генедиректор Київавтодору Петро Береговий.
Головний метеоролог Микола Кульбіда радить вводити сієсту при температурі 33 градуси. "Така погода у нас не рідкість. Наприклад, у вихідні стовпчики термометра вже досягли цієї позначки, укінці липня теж буде дуже спекотно. Тому треба думати про те, щоб адаптувати свій побут до таких температур", - зазначив він. !zn
Читайте також:
Іспанія відмовляється від традиційної сієсти заради порятунку економіки
Лікарі порадили українцям рятуватися від спеки сієстою і не лізти у воду