Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заборонила доступ глядачів на стадіони в Києві під час проведення футбольних матчів через складну ситуацію з новими зараженнями коронавірусів.
Про це повідомляє пресслужба Київміськадміністрації.
«У столиці ситуація з поширенням хвороби - складна. Щодня збільшується кількість хворих, в тому числі і тих, хто потребує госпіталізації. Лікарні заповнені пацієнтами як ніколи. Багато пацієнтів у важкому стані і потребують кисневої підтримки. При цьому завтра в столиці заплановано великий футбольний матч, на який з усієї країни з'їдуться вболівальники. Таке скупчення людей призведе до спалаху захворюваності. І ми повинні не допустити цього»- зазначив заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Також раніше стало відомо, що в Києві вже завтра, 18 березня, можуть посилити карантин, це питання буде розглянуто на позачерговому засіданні комісії ТЕБ та НС вранці.
Відзначимо, станом на 17 березня, Київ знаходиться в "помаранчевій зоні" адаптивного карантину, оскільки в столиці перевищена норма госпіталізацій пацієнтів з COVID. На сьогодні ця цифра становить 79,3 випадку на 10 000 населення при нормі не більше 60.
Київ також є лідером по нових випадків коронавірусу, наприклад, за минулу добу в столиці зареєстрували 1 121 хворого COVID-19.
Із самого початку епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу.
Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській і Закарпатській областях; у «помаранчевій зоні» ще десять регіонів і Київ. Попри заклики експертів посилити карантин, у Міністерстві охорони здоров'я обіцяють локдаун в Українітільки тоді, коли «існуватиме загроза системі охорони здоров'я».
З 24 лютого в Україні триває вакцинація препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яка виробляється в Індії), привезеним партією в 500 тисяч доз. Першими вакцину отримують медики та військові на сході України. Однак темпи вакцинації залишаються низькими: на сьогодні вакциновані 62 803 людини, за 21 день вакцинації вийти на анонсований МОЗ рівень 10-11 тисяч щеплень щодня не вдалося. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення взагалі.
У Міністерстві охорони здоров'я наявні проблеми заперечують, заявляючи, що смертність від коронавірусу в Україні одна з найнижчих в Європі, а привезену з Індії вакцину встигнуть використати вчасно (ZN.UA першим повідомило, що термін придатності вакцини спливає 23 червня, і з нинішніми темпами вакцинації Україна може не встигнути використати всі дози). 11 березня очільник МОЗ Максим Степанов похвалився у Facebook «успішною боротьбою» з двома першими хвилями коронавірусу і готовністю побороти третю.