UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві створили унікальний реабілітаційний центр національної мережі RECOVERY, заснованої Віктором та Оленою Пінчуками

У Києві відкрили інноваційний реабілітаційний центр для поранених військових національної мережі RECOVERY, який не має аналогів в Україні. Київський центр на базі державного медичного  закладу був створений  з «нуля», що дозволило облаштувати його за найвищими світовими стандартами інклюзивності приміщень. 

Крім того, центр оснащений інноваційним обладнанням. Завдяки проєкту RECOVERY, заснованому Віктором і Оленою Пінчуками, українські поранені військові зможуть проходити відновлення за найвищими стандартами реабілітації.

Загалом площа створеного центру склала 1500 квадратних метрів — завдяки ефективному приватно-державному партнерству київський реабілітаційний центр RECOVERY зможе відповідати на кількісну та якісну потребу реабілітації поранених військових.

Наші герої та героїні борються на військовому фронті за нашу з вами незалежність. І вони мають бути впевнені, що якщо з ними щось трапиться, буде загроза їхньому життю та здоров'ю, вони можуть розраховувати, що тут ми теж боротимемося за їхню незалежність. За їхню самостійність. За нашими оцінками протягом року в наших центрах зможуть отримувати реабілітаційну допомогу понад 11 тисяч військових. На наступний рік ми поставили собі не менш амбітні завдання», — зазначив засновник проєкту RECOVERY Віктор Пінчук.

За допомогою сучасних приладів та обладнання з віртуальною реальністю термін відновлення захисників і захисниць у центрі RECOVERY значно прискорюється. Крім того, відкритий центр покриває весь спектр функціональних порушень пацієнтів, у тому числі отриманих внаслідок мінно-вибухових травм, і дозволяє відновлювати, зокрема, ходу, втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок на високому технологічному рівні.

Читайте також: Україна стане членом НАТО — ексдержсекретар США

«Реабілітація — це один з основних процесів після хірургічного чи терапевтичного лікування, який прискорює безпосередньо процес відновлення військового. Я радий, що наші висококваліфіковані реабілітаційні команди можуть працювати на такому сучасному обладнанні, адже воно дозволяє повністю реалізувати потенціал фахівця та досягти того максимального ефекту, який може дати реабілітація. RECOVERY — це повністю оснащене відділення, яке відповідає сучасним вимогам протоколів по реабілітації та дозволяє проводити реабілітацію після пошкоджень будь-якої ділянки тіла, як післягостру, так і амбулаторну», — розповів Ігор Кучма, головний лікар центру RECOVERY.

Планується, що київський центр стане тренінговою базою для мультидисциплінарних команд проєкту RECOVERY. У планах проєкту продовжувати навчання та підготовку українських спеціалістів-реабілітологів, перший такий освітній семінар уже відбувся в Одесі.  

В Одесі та Дніпрі два нових інноваційних реабілітаційних центри для поранених військових національної мережі RECOVERY вже допомагають військовим відновлюватися після поранень на найсучаснішому обладнанні. Протягом поточного року національна мережа інноваційних реабілітаційних центрів RECOVERY включатиме 10 центрів на базі державних медичних закладів у Вінницькій, Дніпропетровській (2 центри), Київській, Львівській, Одеській (2 центри), Рівненській, Хмельницький та Черкаській областях. Понад 11 тисяч пацієнтів на рік зможуть отримати реабілітаційну допомогу в центрах RECOVERY.