У Києві невідомий жбурнув пляшку із запалювальною сумішшю («коктейль Молотова») у будівлю офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, повідомляє медіа-проєкт «Ґрати».
«Невідомий кинув «коктейль Молотова» в офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини на вулиці Інститутській в Києві», - йдеться в Telegram-каналі проєкту. У ньому ж опубліковано відео.
Пожежу загасили, нападника затримала поліція. Ним виявився 51-річний чоловік, уродженець Київщини, його мотиви поки що невідомі.
Омбудсвумен Людмила Денісова у своєму Facebook повідомила : внаслідок підпалу постраждали двері офісу. На щастя обійшлося без людських жертв.
«Сьогодні о 15:10 у будівлю Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини зловмисник кинув пляшку з вибуховою сумішшю, внаслідок чого пошкоджено двері приміщення. На щастя, ніхто з працівників та відвідувачів не постраждав», - написала вона.
Денісова уточнила: у затриманого палія поліція знайшла й інші вибухові речовини.
Згодом у поліції уточнили, що затриманий встиг «попрацювати» і на вулиці Пилипа Орлика, де підпалив двері Верховного суду України.
«Сьогодні, 26 серпня, близько 15:20 до поліції Києва надійшло повідомлення від перехожого. Він повідомив про те, що чоловік кинув пляшки із невідомою речовиною під двері адмінбудівель на вулиці Інститутській та на вулиці Пилипа Орлика. У результаті виникло загоряння дверей цих будівель», - зазначили правоохоронці.
На місці події працює слідчо-оперативна група, розпочато провадження за ч. 2 статті 194 (умисне знищення або пошкодження майна) КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до десяти років. Слідчі готуються оголосити підозру затриманому.
Нагадаємо, вранці 4 серпня ветеран російсько-української війни Володимир Прохнич увійшов до будівлі Кабінету міністрів і погрожував підірвати її. Чоловік був озброєний бойовою гранатою.
Правоохоронцям знадобилося близько години, щоб провести спецоперацію та затримати Прохнича. В результаті операції ніхто не постраждав.
Правоохоронці відкрили справу за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ст. 341 (захоплення державних будівель), ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу), ч. 2 ст. 147 (захоплення заручників), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю).