UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Києві прогриміли вибухи – правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки. Також ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи.

Станом на ранок 5 червня в Києві зафіксували за різними даними від 2 до 5 “прильотів”. На локаціях видно дим, який з’явився після вибухів. За даними мера Віталія Кличка, на місці вже працюють відповідні служби. 

Зі зрозумілих причин, інформацію про локалізацію вибухів поширювати заборонено. За оновленими даними від очільника міста, наразі жертв у результаті ракетних ударів по об’єктах інфраструктури немає. Однак одну постраждалу особу госпіталізували. 

Нагадаємо, раніше в облдержадміністрації розробили основні правила під час ракетних ударів та бомбардувань:

Правило "двох стін"

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, розташованому за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтеся біля опірних стін — вони витримають.

Читайте також: У Миколаївській області ВМС збили дві ворожі ракети — Сергій Братчук

Правило "двох виходів" з укриття

Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом - це пастка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості спроєктовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння.

Читайте також: У Чорному морі для виконання бойових завдань перебувають три ракетних кораблі РФ та один підводний човен