UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Херсонській області з трудового рабства звільнили тринадцять чоловік – поліція

Чоловік змушував утримуваних людей безоплатно працювати на полях.

© Національна поліція України
© Національна поліція України
© Національна поліція України
© Національна поліція України
© Національна поліція України

Житель Скадовського району незаконно утримував на території свого домоволодіння 13 працівників з центральних і західних областей України. Людей змушували по 15 годин безкоштовно працювати на полях місцевих фермерів, повідомила пресс-служба Національної поліції Херсонської області.

Двоє чоловіків, яким вдалося втекти з трудового рабства звернулися в поліцію. На місце вирушили співробітники відділу боротьби зі злочинами та силовики з "Корда", які провели спецоперацію по звільненню людей.

В «трудовому таборі» перебувало 13 осіб у віці від 19 до 53-х років, серед них дві жінки.

Власник домоволодіння, 30-річний житель одного з сіл Скадовського району, називав себе "Бригадиром" і здавав своїх бранців в оренду місцевим фермерам. Люди працювали на полях під палючим сонцем з 05:00 ранку і до смеркання.

За словами робітників, господар психологічно тиснув на них і постійно залякував. Гроші за роботу обіцяв виплатити наприкінці літнього сезону. Жили всі 13 чоловік в сараї в антисанітарних умовах.

Поліцейські встановили, що вербувальник шукав безкоштовну робочу силу серед соціально незахищених категорій населення переважно у Кіровоградській та Закарпатській областях. Обіцяв гідну зарплату, безкоштовне проживання та харчування. Коли ж люди потрапляли на місце, на них здійснювали психологічний тиск і примушували до важкої праці. Гроші за польові роботи бранців "Бригадир" забирав собі. При цьому самі працівники працювали тільки за спальне місце та їжу.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 146 «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» Кримінального кодексу України. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ст. 149 «Торгівля людьми» КК України. Тривають слідчі дії.

Звільненим громадянам надається медична та психологічна допомога.

Читайте також: Сімейна пара з допомогою накладок вкрала з банкоматів чверть мільйона гривень – поліція

Раніше повідомлялося про те, що в Запорізькій області директор інтернату здавав підопічних у трудове рабство. За грошову винагороду він віддавав вихованців інтернату стороннім особам для використання їх в якості робочої сили на приватних будівельних та господарських об'єктах.