UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Кабміні розкрили деталі введення іменних залізничних квитків

Пред'явлення пасажиром документів, що засвідчують особу вирішено ввести не при купівлі квитка, а при безпосередній посадці на потяг.

Уряд України вніс зміни у порядок обслуговування громадян залізничним транспортом, згідно з яким при купівлі 3 на потяг до нього вноситимуться прізвище та ім'я пасажира.

Згідно з постановою Кабінету міністрів №160 від 6 березня 2013 року, оформлення у квитковій касі повних і дитячих проїзних документів, у тому числі в електронному вигляді, здійснюється з внесенням до проїзного документа прізвища та імені пасажира зі слів особи, що здійснює оплату проїзного документа.

При оформленні проїзних документів з використанням мобільного зв'язку, інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування тощо прізвище та ім'я особи, яка буде здійснювати поїздку, визначає особа, яка здійснює оформлення і оплату проїзного документа.

У проїзних документах (окрім пільгових і безоплатних) на проїзд у регіональних потягах і квитки на проїзд у потягах приміського сполучення прізвище та ім'я особи не вказуються. Згідно з документом, посадка в потяг здійснюється за пред'явленням проїзного документа та документа, що засвідчує особу.

Таким документом може бути: паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт України, службовий паспорт України, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія, посвідчення особи без громадянства для витягу за кордон, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, проїзний документ для витягу за кордон особи, яка визнана біженцем, і особи, яка потребує додаткового захисту, довідка про звернення за захистом в Україні, посвідка на постійне проживання, посвідка на проживання, картка мігранта, посвідчення біженця, проїзний документ біженця, паспортний документ іноземця та особи без громадянства.

Постанова набирає чинності через 15 днів після дня опублікування.

Як повідомлялося в листопаді 2012 року з посиланням на тодішнього міністра інфраструктури Бориса Колеснікова, іменні залізничні квитки планувалося ввести з 1 січня 2013 року як вимушений захід у зв'язку зі спекуляцією і корупцією, проте цей процес був відтермінований через узгодження рішення.

Уряд України в 2007 році скасував продаж квитків на потяги за посвідченням особи з обов'язковим зазначенням імені та прізвища пасажира в проїзному документі. !zn

Читайте також:

Іменні квитки вводять для боротьби з перекупниками

У потязі Москва-Київ відкриють duty free

"Укрзалізниця" продаватиме квитки з урахуванням переходу на літній час