UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Грузії відреагували на заяву Касьянова про відмову надати "Буки" Україні

За даними ZN.UA, Україна дійсно у 2008-му році продавала зброю Грузії, а не передавала.

У правлячій партії Грузії "Грузинська мрія" відповіли на  заяву тимчасового повіреного у справах України Андрія Касьянова щодо того, що Грузія відмовилась повернути Україні надані їй під час російського вторгнення у 2008 році зенітно-ракетні комплекси «Бук».

Член парламентської більшості Гіві Міканадзе заявив, що ЗРК не були передані безплатно, грузинське видання SOVA.

"Я не знаю, що Україна передала нам після війни 2008 року, наскільки мені відомо, якщо щось передавалося, то купувалося. Отже, якщо купувалося, то це власність Грузії та грузинська зброя", - наголосив Міканадзе.

Він додав, що це може бути "черговою спробою якимось чином залучити Грузію до цієї війни".

Тоді як член правлячої партії "Грузинська мрія" Гія Вольський був більш радикальний у висловах. За його словами, "заява Касьянова неадекватна щодо ситуації 2008 року" і те що українська сторона називає допомогою насправді було дещо іншим, адже "те що було отримано в обмін на певні суми".

За даними ZN.UA у 2008 році Україна дійсно продавала зброю Грузії, а не передавала. А після початку повномасштабного вторгнення росії, коли ситуація зі зброєю була вкрай важкою, Київ звертався до багатьох країн у пошуках зброї. В тому числі було висунута пропозиція Тбілісі викупити українські "Буки" назад, проте грузинська влада відмовила.

Хто для нас Грузія? Друг? Ворог? Союзник? Поплічник агресора? «На жаль, чиновники українського уряду не можуть приховати свого висловленого бажання відкрити другий фронт у Грузії та втягнути Грузію у військовий конфлікт, який нині відбувається в Україні», – заявив глава «Грузинської мрії» Іраклій Кобахідзе. За його словами, грузинська влада готова провести референдум, щоб дізнатися позицію населення з цього питання. Так Кобахідзе відреагував на слова депутата Верховної Ради Федора Веніславського про те, що Тбілісі має вжити конкретних дій з визволення Абхазії та Південної Осетії, окупованих Росією у 2008 році. Про це йдеться у статті Володимира Кравченка «Ворог України чи ні? Чому Грузія боїться війни з Росією».