UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Греції затримали українця, підозрюваного у розкраданні на закупівлях Міноборони

Оборудку провели ще на початку повномасштабного вторгнення.

У столиці Греції Афінах на початку тижня затримали громадянина України, якого вдома підозрюють у незаконному заволодінні бюджетними коштами Міністерства оборони України  у розмірі 43 млн грн, повідомив Офіс генерального прокурора.

За даними ОГП, підозрюваний у змові з іншими особами заволодів коштами, які товариство з обмеженою відповідальністю отримало як передоплату за договорами, укладеними з Міністерством оборони України на закупівлю товарів військового призначення. Згодом кошти перерахували на рахунки фізичних осіб-підприємців за нібито надання робіт та послуг.

Оборудку провели у період з 2 березня по 10 травня 2022 року. В той час підозрюваний перебував на посаді директора компанії.

В ОГП зазначили, що 12 липня 2022 року чоловікові  було повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем та розпорядження майном, одержаним злочинним шляхом, вчинені у особливо великому розмірі організованою групою (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України).

Водночас лише 6 листопада 2023 року прокурори Офісу Генерального прокурора направили до компетентних органів Греції запит на затримання та тимчасовий арешт підозрюваного.

На разі в Греції на нього рішенням Апеляційного суду Афін застосовано тимчасовий арешт.

В ОГП зазначили, що  готують усі необхідні документи для направлення запиту про видачу підозрюваного Україні для притягнення до кримінальної відповідальності.

Водночас видання «Бабель» із посиланням на джерела у правоохоронних органах повідоми, що ідеться про Миколу Миколайовича Петренка, який раніше був членом забороненої нині проросійської партії ОПЗЖ і  радником з питань Агропромислового комплексу та інвестицій експремєрміністра України Миколи Азарова, проти якого відкрито кілька кримінальних проваджень.

Також за інформацією ресурсу Opendatabot, Петренко пов’язаний із майже сотнею українських компаній, як керівник, засновник, підписант чи бенефіціар.

Читайте також: Польська компанія зобов’язалась поставити МОУ зброю на мільярди гривень і зірвала всі контракти - ЗМІ

Зазначимо, що з початку повномасштабного вторгнення РФ Міністерство оборони України перерахувало на рахунки компаній 27 млрд гривень за постачання зброї, яку не отримало, чи отримало із значним запізненням.

Як Міноборони бореться з корупцією, які компанії та персони за цією «боротьбою» стоять читайте у статті аналітика Центру протидії корупції Дар’ї Каленюк для ZN.UA  «У Міноборони Резнікова спустили «в трубу» 36 мільярдів бюджетних гривень».