UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Херсонській області відмили 300 кілометрів доріг від викидів кримського заводу

Також оброблено 2,5 га території та будівель КПВВ "Каланчак" та "Чаплинка".

На територіях Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області станом на ранок 12 вересня рятувальники провели знезараження 300 кілометрів автодоріг через викиди на заводі "Кримський Титан". Як повідомляє прес-центр Державної служби з надзвичайних ситуацій, також оброблено 2,5 га території та будівель пунктів пропуску "Каланчак" і "Чаплинка".

Зазначається, що у вівторок хіміко-радіометрична лабораторія Міжрегіонального центру швидкого реагування провела хімічну розвідку в селі Ставки та смт Каланчак. За результатами аналізу перевищення рівня небезпечних речовин не виявлено.

Також було проведено дегазацію території відкритих ділянок та дахів будівель, ділянок автодоріг у селах Привілля та Бабенковка-2 й смт Каланчак (оброблено автодороги протяжністю 61 км). Сьогодні продовжено дегазацію території у Каланчаку (оброблено 5 км).

У відомстві повідомили, що у середу відбудеться засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідно до наданої інформації буде прийняте рішення про подальший хід робіт у зоні, що постраждала від хімічних викидів.

Перші повідомлення про масштабні викиди в Армянську почали надходити 25 серпня (за даними ЗМІ, вперше вони були зафіксовані 23-24 серпня), однак їх наявність окупаційна "влада" півострова визнала лише 28-го. У суміжній Херсонській області також зафіксовано підвищений вміст в повітрі шкідливих хімречовин.

Як повідомляв "віце-прем'єр" окупаційного уряду Ігор Михайличенко, причиною викидів стали випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний з Дмитром Фірташем) через спеку і брак води. Дітей з Армянська евакуювали. У школах міста оголошені двотижневі канікули.

Своєю чергою розвідка Міноборони України заявила, що напередодні погіршення екологічної ситуації в Криму підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімвиробництва титанового та содового заводів. Вони пошкодили зазначені об'єкти, що призвело до погіршення екологічної ситуації. Щоб уникнути відповідальності, окупанти поширили в ЗМІ неправдиву інформацію про аварію на заводі "Титан".

З 6 вересня КПВВ "Каланчак" і "Чаплинка" тимчасово припинили свою роботу у зв'язку з екологічною ситуацією в Криму, у штатному режимі працює КПВВ "Чонгар".

Детальніше про ситуацію в Армянську читайте в матеріалі DT.UA "Екологічна катастрофа в анексованому Криму: причини і наслідки".