UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Харкові засудили фотокореспондента за "позитивне висвітлення" діяльності бойовиків "ЛНР"

Чоловік підготував відповідні фоторепортажі на замовлення харківського та московського видань.

Харківського фотокореспондента засудили до трьох років позбавлення волі умовно за "позитивне висвітлення" у своїх журналістських матеріалах діяльності бойовиків підтримуваного Росією угруповання "ЛНР". Під час засідання суду обвинувачуваний визнав свою провину. Про це йдеться у рішенні Московського районного суду міста Харкова.

"Визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 110 КК України, і призначити узгоджене сторонами покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки. У відповідності до ст. 75 КК України засудженого звільнити від відбування призначеного за даним вироком покарання з іспитовим строком на 2 (два) роки", - йдеться у рішенні суду.

За даними слідства, обвинувачуваний "маючи на меті вчинення дій з метою зміни меж території України або державного кордону України" у 2014 та 2015 роках перебував у Луганську та на території області. Там чоловік на замовлення харківського (Press-post (Press-post.net) та московського ("Свободная пресса" (svpressa.ru) видань створив фоторепортажі, які були спрямовані "на позитивне висвітлення діяльності учасників" угруповання "ЛНР" та осіб, які сприяли становленню "народної республіки". Окрім того репортажі були спрямовані на "підтримку ідеї зміни меж території або державного кордону України".

Пізніше на зазначених інтернет-ресурсах чоловік розмістив свої репортажі та кілька статей, у яких описувалися "позитивність досягнень" бойовиків "ЛНР" та "успіхи учасників вказаного незаконного формування у бойових діях проти підрозділів збройних формувань України".

У рішенні суду зазначено, що між прокурором та фотокореспондентом укладено угоду про визнання винуватості.

Нагадаємо, до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна засудили "суддю" так званого Верховного суду терористичного угруповання "ДНР", яка попри чинне законодавство України виносила незаконні вироки, в тому числі й у вигляді смертної кари.