На Чернігівщині працівники СБУ затримали шахраїв, які поставили на облік більше 250 мешканців Донецької і Луганської областей. Завдяки недійсним довідкам бюджет так званої "ДНР" встигли поповнити на 7 млн гривень.
Шахраї поставили на облік громадян, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях Донеччини й Луганщини. Порушникам вдалося здійснити махінації завдяки зв'язкам у державних контролюючих і фінансових установах.
За сприяння діяльності терористичної організації порушникам загрожує позбавлення волі до 15 років.
У семи районах Харківській області за фактом махінацій із соцвиплатами вимушеним переселенцям відкрили 16 кримінальних проваджень. У списку підозрюваних є співробітники управління праці й соцзахисту населення, а також державної міграційної служби Орджонікідзевського району м. Харкова.
Чиновники незаконно видавали довідки особам, які нібито мешкають у Харкові. Без перевірки міграційної служби довідки отримували працівники пенсійного фонду для нарахування соцвиплат.
Максимальне покарання статті щодо підробки документів і зловживання службовим становищем передбачає три роки позбавлення волі.
Раніше Борівський районний суд виніс вирок 42-річному чоловіку, який постійно проживав у селі на Харківщині, проте мав у паспорті штамп із донецькою пропискою і видавав себе за переселенця.
СБУ продовжує перевірки п'яти областей, де зареєстровано найбільшу кількість переселенців, - Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької і Харківської. За їхніми даними, більше 1 млрд гривень з бюджету витрачається на виплати півмільйону фіктивних переселенців.
Завдяки розслідуванню СБУ Мінсоцполітики призупинило виплати 350 тисячам громадян Донецької і Луганської областей із підробленими документами. У 2016 році урядовці запланували скорочення соцвиплат вихідцями з Донбасу до 2,9 млрд гривень.