У фігуранта справи про вбивство журналіста В'ячеслава Веремія та підозрюваного в організації "тітушок" Юрія Крисіна можуть бути "свої" люди серед правоохоронців, заявив начальник відділу Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський в інтерв'ю "Громадському".
За його словами, про це це свідчать документи, знайдені під час обшуку в автомобілі Крисіна.
"Коли ми провели обшук в автомобілі Крисіна, то там були виявлені документи, котрі по своїй формі та змісту нагадують оперативні установки - документи, які є результатом чи то оперативно-розшукової діяльності, чи то виконання доручення слідчого. Сама ця діяльність містить елементи таємності. Навіть слідчий-прокурор не завжди може цю слідчу оперативну установку отримати, а у Крисіна вона виявилась. Це говорить про наявність в нього зв'язків таких серйозних з правоохоронцями", - зазначив Донський.
Також у ГПУ розповіли про зв'язок Юрія Крисіна з нинішнім головою Миколаївської облдержадміністрації Олексієм Савченком.
"У цьому питанні можу обмежитись лише тим, що так, нам відомо про їхній зв'язок. Савченко був допитаний у даному кримінальному провадженні, що стосується Крисіна. Але деталі на жаль розголошувати не можу", - сказав Олексій Донський, додавши, що "покровителі" Крисіна наразі не стільки зацікавлені у співпраці з ним, як бояться оприлюднення тієї інформації, що йому про них відома.
Відомо, з документів поданих до суду, що Крисін працює директором з розвитку фірми "П'ятий регіон". Співробітники цієї фірми свого часу залучались до охорони фірми "Авант-Банк", головою правління якої у 2012-2013 роках був саме Олексій Савченко.
Додамо, що 15 березня Крисін не з'явився на суд через "можливу загрозу своєму життю". Його захист подав кілька клопотань, зокрема, щодо надання підозрюваному охорони. Тоді прокурор Олексій Донський зазначив, розглядати ці клопотання за відсутності Юрія Крисіна не можна.
5 березня активісти біля Дарницького районного суду Києва влаштували Юрію Крисіну "коридор ганьби". Вони кидали в нього грудками снігу і кілька разів ударили, а також постійно плювали в нього.
Нагадаємо, 22 грудня 2017 року Шевченківський райсуд Києва засудив Крисіна до чотирьох років позбавлення волі умовно, звільнивши від покарання з випробувальним терміном у два роки. Крисін у суді визнав свою провину в хуліганстві та нанесенні тілесних ушкоджень, однак він заперечує, що умисно вбив журналіста.
28 грудня Генпрокуратура подала апеляцію на вирок Крисіну.
Детальніше про вирок у справі Веремія читайте у матеріалі Євгенії Закревської "Суд виніс м'який вирок Крисіну, який напав на журналіста під час Майдану".