UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ відзвітували про завершення чергового етапу реформи прокуратури

Конференція прокурорів обрала органи самоврядування.

© gp.gov.ua
Прокурори обрали собі самоврядування
Прокурори обрали собі самоврядування
© gp.gov.ua
Прокурори обрали собі самоврядування
© gp.gov.ua
Прокурори обрали собі самоврядування
© gp.gov.ua
Прокурори обрали собі самоврядування

У четвер, 28 квітня, в Києві припинила роботу всеукраїнська конференція прокурорів, яка збиралася для того, щоб обрати органи прокурорського самоврядування, повідомляє прес-служба ГПУ.

Конференція тривала три дні, в її роботі взяли участь 458 з 463 обраних делегатів.

Учасники конференції затвердили Кодекс професійної етики та поведінки працівників прокуратури, положення про Раду прокурорів і Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію (КДК).

До Ради прокурорів було обрано 11 членів: двоє – від ГПУ, четверо – від регіональних і п'ятеро – від місцевих прокуратур.

Крім того, були обрані п'ять членів КДК, до складу якої, крім працівників прокуратури, увійдуть також три представники від уповноваженого Верховної Ради з прав людини, два вчених і один адвокат.

Голосування членів Ради прокурорів проходило в два, а КДК – у чотири тури.

"Другий етап реформування прокуратури завершено: створені органи прокурорського самоврядування", - йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Читайте також: У Генпрокуратурі "закон Савченко" вважають небезпечним для суспільства

Нагадаємо, 26 квітня у Києві розпочала роботу Всеукраїнська конференція прокурорів, на яку прибули 458 делегатів з усіх регіонів країни, представники ГПУ, регіональних і місцевих прокуратур, а також військові прокурори.

Завдання конференції – обрання Ради прокурорів і Дисциплинарн-кваліфікаційної комісії. В результаті реформування прокуратури органи самоврядування повинні отримати контроль над кадровими рішеннями у відомстві.