UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ немає доказів причетності Добкіна та Кернеса до побиття активістів Евромайдану в Харкові

Організацію "Антимайдану" неможливо кваліфікувати як злочин, заявив прокурор.

Екс-глава Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін та мер Харкова Геннадій Кернес не є фігурантами справи про побиття активістів Евромайдану 1 березня 2014 року, повідомив глава департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Як зазначив прокурор в інтерв'ю для "Громадського радіо", у слідства є факти про причетність Добкіна і Кернеса до організації "Антимайдана", однак це не злочин.

" Збирати Антимайдан - це ж не злочин. Такий факт є, але не інкримінується вчинення злочину. Є антиморальні і безчесні речі, а є злочинні. Яку статтю кримінального кодексу ви вбачаєте в тому, що вони зібрали Антимайдан?", – заявив він.

Горбатюк розповів, що слідство так і не знайшло доказів фінансування даними посадовцями "тітушок", що напали на активістів.

"Даних, які вказували б на організацію та фінансування Добкіним і Кернесом, не встановили. Але ми вивчимо провадження, які вони (Харківська обласна прокуратура, - ред.) розслідують, і подивимося, наскільки вони ох пропрацювали саме з точки зору організаторів... Йдеться про той день, коли було побиття", – підкреслив він.

За словами прокурора, сьогодні відкриті кримінальні справи проти виконавців середньої ланки співробітників міліції. Щодо конкретних організаторів заворушень відкритих проваджень все ще немає.

Нагадаємо, 1 березня 2014 року в Харкові група проросійських бойовиків увірвалися в будівлю ОДА і встановила на будівлі російський прапор. В результаті нападу на Харківську обладміністрацію постраждали 76 осіб.

У червні генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв "приділити достатньо уваги" меру Харкова Геннадію Кернесу. Відповідну заяву він зробив, коментуючи інформацію про заворушення в Харкові 27 травня.

15 вересня Генпрокуратура повідомила про продовження обшуків у приміщеннях, які належать меру Харкова Геннадію Кернесу і матері Михайла Добкіна, в рамках провадження у справі про незаконне присвоєння 654 га землі.

Нагадаємо, що в структурі Генеральної прокуратури України створено Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями. Як повідомила прес-служба ГПУ, першим завданням нової структурної одиниці прокуратури стане завершення досудового розслідування та передача до суду "Великого кримінальної справи" щодо українського екс-президента-утікача Віктора Януковича і його найближчого оточення.

Вказується, що глава Департаменту спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк, який вів справу Януковича раніше, збереже свою посаду. За його департаментом, що складається з 56 співробітників, залишається розслідування та передача до суду справ про злочини на Майдані.

Раніше Юрій Луценко заявив, що має намір до кінця поточного року передати до суду справу про злочини у складі організованої групи колишнього президента України Віктора Януковича.

Читайте повне інтерв'ю з Сергієм Горбатюком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".