UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ГПУ назвали "нікчемним" закон про амністію учасників Революції гідності

У Департаменті спецрозслідувань ГСУ ГПУ вважають, що закон про амністію не може бути застосований до Бубенчика.

Прокурор Департаменту спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Олексій Донський вважає, що закон, прийнятий парламентом 21 лютого 2014 року, про амністію учасників Революції гідності, не може бути застосований до підозрюваного Івана Бубенчика, передає УНІАН з посиланням на коментар Донського.

"По-перше, про це ще рано говорити. По-друге, там немає статті 115 (КК), там є стаття про замах на правоохоронців, а в-третіх, цей закон є нікчемним, оскільки прописаний так, що суперечить кримінально-процесуальному кодексу, в якому йдеться про те, що будь-який закон, який не відповідає порядку, прописаному в КПК, не може бути застосований", - заявив Донський.

Учасника Революції Гідності та антитерористичної операції Івана Бубенчика затримали у Львівській області за підозрою у замаху на вбивство "беркутівців" в лютому 2014 року. Затриманого доставили в Печерський райсуд Києва для обрання запобіжного заходу.

Під час Евромайдана Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони. В інтерв'ю, яке увійшло в документальний фільм "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівців" з будівлі Консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства майданівців і змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

Після початку війни в Донбасі Бубенчик вступив в ряди добровольчого батальйону МВС "Дніпро-1", брав участь в АТО, отримав бойове поранення. Нагороджений орденом "За мужність", а також волонтерської медаллю "За оборону країни", отримав звання Народного Героя України.

В лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції Переваги за їх дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".