UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Генпрокуратурі "закон Савченко" вважають небезпечним для суспільства

Закон, ініційований Надією Савченко, дозволив вийти на свободу майже 40 тисячам небезпечних злочинців, повідомляє заступник генпрокурора Олег Заліско.

Генпрокуратура виступає за внесення глибоких змін до "закону Савченко", оскільки вважає, що він небезпечний для суспільства і тягне за собою очевидно негативні наслідки. Відповідну заяву зробив заступник голови ГПУ Олег Заліско.

"Ухвалення Верховною Радою цього закону є дуже дискусійним і призвело до очевидних негативних результатів, які нині все ширше висвітлюються в засобах масової інформації і ведуть до жорстокого суспільного резонансу", - зазначив він.

За словами представника відомства, застосування цього законно подарувало можливість дострокового звільнення тисячам небезпечних злочинців, причетним до маси тяжких злочинів. При цьому, дія закону не поширилась на осіб, що вчинили менш тяжкі злочини, до яких не застосовувалося утримання під вартою.

Як повідомив Заліско, станом на 15 квітня положення закону були застосовані до 39 496 ув'язнених. На волю вийшли, зокрема, колишні чиновники Ігор Зварич і Віктор Лозінський. Достроково звільнені 5 961 людини, які відбували покарання за тяжкі злочини. Багато звільнених злочинців, за його словами, вже встигли вчинити нові злочини. Факти таких злочинів, серед іншого, широко висвітлюються в ЗМІ.

У грудні минулого року Президент України Петро Порошенко підписав закон про внесення змін у Кримінальний кодекс України щодо вдосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув'язнення в строк покарання, ініційованого незаконно засудженою в РФ української льотчицею, народним депутатом Надією Савченко. Закон зобов'язує суди зараховувати засудженим до позбавлення волі кожен день, проведений в СІЗО до винесення вироку, як два дня відбуття покарання.

5 листопада повідомлялося, що Савченко внесла до Ради свій перший законопроект. 26 листопада Рада підтримала цю законодавчу ініціативу.