UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ФСБ РФ заявили про затримання в Криму п'ятьох осіб, які нібито "готували теракт"

Російська спецслужба також згадала "про зв'язки з представниками радикальних українських формувань", які воюють в Донбасі.

У ФСБ РФ заяивли про те, що в анексованому Росією Криму затримали п'ятьох осіб, яких звинувачує нібито в "підготовці теракту". У пресслужбі російської спецслужби заявили про "заклики до екстремізму і тероризму".

"У результаті проведених заходів затримано п'ятеро громадян Російської Федерації. Встановлено, що затримані здійснювали підготовку до підриву саморобного вибухового пристрою на одному з ринків республіканського центру, а також пропагували в мережі "Інтернет" ідеологію тероризму і екстремізму", - йдеться в повідомленні ФСБ.

У російській спецслужбі говорять про те, що нібито вилучили вибухові пристрої, боєприпаси, стрілецьку, холодну зброю, засоби зв'язку. За версією ФСБ, в засобах зв'язку "міститься інформація про злочини, які готували, а також зв'язки з представниками радикальних українських формувань, які воюють на південному сході України".

Окупанти вирішують питання про порушення кримінальної справи за ч. 1 ст. 30, ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 205.2 КК Росії ("Підготовка до здійснення терористичного акту", "Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності").

Також вирішуються питання про обрання запобіжного заходу. Затриманим загрожує до 20 років позбавлення волі.

Читайте також: У Женеві дев'ять співробітників ООН захворіли на коронавірус

Раніше правозахисна організація Amnesty International у рамках звіту щодо країн Східної Європи і Центральної Азії підготувала й опублікувала звіт, в якому йдеться про те, що ситуація з правами людини в незаконно анексованому Росією українському Криму продовжує погіршуватися. Правозахисники зазначили, що на території півострова зберігаються жорсткі обмеження безлічі прав людини, включаючи права на свободу вираження думок, свободу мирних зібрань і свободу об'єднань.

Зокрема, у звіті йшлося про те, що "гонінням, залякуванням і політично мотивованим переслідуванням піддавалися відомі представники кримськотатарської спільноти, проукраїнські активісти і всі ті, хто відкрито критикував фактичну владу. Незалежні засоби масової інформації та журналісти не мали можливості працювати в Криму, зростала кількість заблокованих інформаційних інтернет-ресурсів".