UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ДСНС назвали міста із "найбруднішим" повітрям

За даними рятувальників, незначне перевищення ГДК зафіксоване у п'яти містах країни.

Попри те, що до низки міст України у неділю, 27 жовтня повернувся туман, а у Києві смог тримається вже не перший день, гідрометеорологічні організації не фіксують значного рівня забруднення повітря.

"Концентрацій оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, які могли б бути віднесені до високих, мережа спостережень гідрометеорологічних організацій не відмічає", - повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Перевищення гранично допустимих концентрацій фіксується у Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Львові та Кам'янському, однак вони є незначними, наголошують рятувальники.

Причину появи туману та смогу у ДСНС називають цілком природною, а погодні умови - такими, що не відрізняються від аналогічних у попередні роки.

"На території України утримується антициклонічний характер погоди, що зумовлює відсутність опадів, слабкий вітер, підвищення температури повітря від поверхні землі до висоти 700-800 м (інверсія), відсутність вертикального перемішування повітря, густі тумани. Ці фактори сприяють накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин", - йдеться у повідомленні.

І додається, що вже наступного тижня ситуація має покращитися. "За прогнозами Українського гідрометцентру у період з 28 по 29 жовтня 2019 року на території України очікується покращення синоптичної ситуації", - наголошують у ДСНС.

Раніше Державна служба з надзвичайних ситуацій попередила про погіршення погодних умов та оголосила в Україні жовтий рівень небезпеки. У пресслужбі ДСНС повідомили суттєве погіршення видимості через сильні тумани.

У Гідрометцентрі зазначили, що забруднення за показниками чадного газу та іншим наразі перебуває в межах гранично допустимих концентрацій. Але в місцях максимального скупчення транспорту може фіксуватися перевищення гранично-допустимих концентрацій сірчистого ангідриду, формальдегіду, діоксиду й інших речовин, які дійсно шкідливо впливають на здоров'я людини.

Задля посилення моніторингу атмосферного повітря у Києві переведено на посилений режим роботи 16 постів метеоспостережень центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського.