Минулого тижня Кабінет міністрів України затвердив постанову, яка забороняє депутатам, урядовцям, представникам місцевої влади, прокурорам, суддям та певним іншим категоріям посадовців залишати державу під час війни без поважної на те причини. Підставами для виїзду було визначено не лише службове відрядження, а й деякі інші причини, які роз'яснила Державна прикордонна служба.
Зокрема, можливість перетину кордону передбачена для жінок і чоловіків:
- з метою відвідування або супроводу неповнолітніх дітей в іншій країні (для усіх матерів і лише одиноких батьків);
- за необхідності лікування за кордоном;
- у випадку смерті члена родини за межами України.
Однак пропускати через кордон чиновників представники Держприкордонслужби мають лише за наявності відповідних документів, що підтверджують ці причини.
Зокрема, за умови поїздки до дітей жінкам, які входять до визначених в постанові Кабміну категорій, потрібно мати з собою свідоцтво про народження дитини (чи дітей) і документи чи їх нотаріально засвідчені копії, які підтверджують перебування дитини в іншій державі – про перебування на консульському обліку, навчання, лікування тощо.
Чоловікам-чиновникам, окрім перелічених документів, потрібно також буде продемонструвати підтвердження статусу одинокого батька, самостійного виховання дитини. Такими можуть бути свідоцтво про смерть матері дитини, рішення суду щодо позбавлення її батьківських прав, рішення суду про визнання матері безвісти зниклою чи померлою.
"Також додамо, що для виїзду за кордон визначеної категорії осіб з метою лікування необхідно документи, які дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну, та листа Міністра охорони здоров’я про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування за кордоном", – додали в ДПСУ.
Там також зазначили, що уряд зобов'язав Міністерства й відповідні органи центральної та місцевої влади подати списки людей, які підпадають під визначені постановою щодо зміни правил перетину кордону категорії, а також згодом оновлювати їх.
Раніше стало відомо, що 42-річний керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер провів новорічно-різдвяні свята у відпустці за кордоном. За межами України чиновник перебував протягом десяти днів.