На колишніх позиціях російських найманців, біля селища Трьохізбенка в Луганській області виявили заборонене озброєння, виготовлене в Росії, протипіхотну фугасну міну ПМН-2 і фрагменти протипіхотній осколкової міни ПОМ-2-Р1 після детонації, повідомила прокуратура Луганської області.
"Засоби ураження такого типу не перебувають на озброєнні ЗСУ і застосовуються представниками незаконних збройних формувань РФ окупаційної адміністрації в Луганській області для залякування місцевого населення і здійснення збройної агресії РФ проти України", - йдеться в повідомленні.
Відзначається, що це черговий факт, що підтверджує присутність на тимчасово окупованій території Луганщини збройних формувань Російської Федерації і поставки озброєння країною-агресором. Більш того, виявлені поблизу Трьохізбенка міни заборонені міжнародними договорами.
"Отримані речові докази долучені до матеріалів кримінального провадження, яка розслідується за фактом порушення законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) по процесуального керівництва управління нагляду у кримінальних виробництвах щодо злочинів, скоєних на тимчасово окупованих територіях в Луганській області і в умовах збройного конфлікту, Луганської обласної прокуратури "
Протипіхотну фугасну міну натискного дії ПМН-2 знешкодили вибухотехніки на місці.
Відзначимо, що міни ПМН-2, ОЗМ-72 і ПОМ-2 заборонені Оттавської і Женевської конвенцій, як негуманна зброя. Їх застосування - це злочин і проти мирного населення Донбасу. Ці міни розриваються на дрібні осколки після того, як людина хоч трохи зачепить тонку капронову нитку - датчик міни. Окремі уламки корпусу і кронштейна, летять в тил і в сторони на відстань більше 50 метрів. На мінах підривається мирне населення Донбасу, в тому числі діти.
Таким чином, російсько-окупаційними війська системно порушують низку міжнародних угод, а саме:
- Конвенцію про заборону або обмеження застосування конкретних видів звичайної зброї з 1980 року;
- Протокол ІІ Конвенції про заборону або обмеження застосування мін, мін-пасток та інших пристроїв з поправками, внесеними 3 травня 1996;
- Оттавську конвенцію від 1997 року про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення, яка взагалі накладає повну заборону на протипіхотні міни;
- Протокол V 2003 року, спрямованого на зниження ризиків, пов'язаних з так званими боєприпасами, що не вибухнули, або боєприпасами, залишеними після закінчення збройного конфлікту.