З початку проведення операції Об'єднаних сил в Донбасі до цих пір не очищеними від вибухонебезпечних предметів залишаються 7 тисяч гектарів території. Про це в четвер, 30 серпня заявив, начальник Управління екологічної безпеки і протимінної діяльності Міністерства оборони України полковник Максим Комісаров під час брифінгу про стан виконання заходів протимінної діяльності.
"7 тисяч гектар територій залишаються не очищеними. Очищено від вибухонебезпечних предметів 29 га територій", - заявив Комісаров.
Він додав, що робота по розмінуванню Донбасу займе не один рік.
Раніше перша заступниця спікера Верховної Ради Ірина Геращенко заявила про те, що під час дев'ятої сесії Верховної Ради України, яка почнеться з 4 вересня, народні депутати повинні прийняти законопроект про гуманітарне розмінування.
Згідно з інформацією координатора групи "Інформаційний опір" Дмитра Тымчука, бойовики російсько-терористичних військ в Донбасі відновили мінування п'ятикілометрової смуги уздовж лінії розмежування на сході України.
Як повідомлялося раніше, згідно із звітом Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін. Через бойові дії схід України перетворюється на найбільш замінований регіон у світі.
За останні роки а мінах в Донбасі підірвалися понад тисяча військовослужбовців та цивільних осіб. З липня 2014 року по листопад 2017 від вибухів мін постраждали близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули.
Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр ""Разом – проти мін"?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".