UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Донбасі без питної води залишаються 8 тисяч осіб - ОБСЄ

СММ ОБСЄ також відзначає значне збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донбасі.

У районі Докучаєвська по обидві сторони від лінії розмежування вісім тисяч осіб з 15 квітня залишаються без питної води, йдеться в звіт ОБСЄ.

"СММ продовжує відзначати напружену ситуацію в районі Березового - Докучаєвська, приблизно в 30 км на південний-захід від Донецька. Вісім тисяч людей у районі, по обидві сторони від лінії розмежування, з 15 квітня залишаються без питної води. Поблизу контрольованого урядом Березового проведення ремонтних робіт на лініях електропередач, пошкоджених в результаті обстрілу, неможливо через великий замінованості цієї ділянки", - йдеться у звіті.

Крім того, СММ ОБСЄ відзначає значне збільшення кількості порушень режиму припинення вогню як у Донецькій, так і в Луганській областях.

Більшість випадків насильства були зафіксовані навколо Донецького аеропорту, підконтрольної уряду Авдіївки, підконтрольної "ДНР" Ясинуватої; на дорозі між контрольованим "ДНР" Дебальцевим та контрольованим урядом Світлодарськом; а також у районі мосту на південь від контрольованої урядом Станиці Луганської..

СММ зафіксувала відсутність значної кількості озброєнь в місцях постійного складського зберігання, а також наявність озброєння, що є порушенням відповідних ліній відводу.

Свободу пересування спостерігачів СММ продовжують обмежувати, особливо в районах, які не контролюються урядом.

Раніше заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг заявив, що конфлікт в Донбасі можуть припинити не міжнародні спостерігачі, а виключно сторони, які в ньому беруть участь.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Павло Клімкін визнав відсутність прогресу в переговорах про розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі. Дипломат підкреслив, що досягнуті в ході останньої зустрічі глав МЗС у "Нормандському форматі" домовленості досі не реалізовані, а російська сторона явно не готова до предметної дискусії про поліпшення ситуації з безпекою в ОРДЛО.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що згоден з пропозицією української сторони за розміщення поліцейської місії ОБСЄ в Донбасі. За словами президента РФ, пропозиція має бути опрацьовано на Заході. ОБСЄ має прописати в свій мандат наявність вогнепальної зброї.

Між учасниками переговорів щодо врегулювання ситуації в Донбасі йдуть суперечки про чисельність майбутнього поліцейського контингенту для забезпечення безпеки проведення виборів в ОРДЛО. Детальніше про процес виконання Мінських домовленостей читайте у статті Сергія Рахманіна "Війна і Мінськ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".