UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Донбасі 3,4 млн українців потребують гуманітарної допомоги — ООН

Ситуація в зоні ООС на сході України залишається «крихкою».

Заступник Генерального секретаря з політичних питань і питань розвитку миру Розмарі ДіКарло відзначила погіршення гуманітарної ситуації в Донбасі як через пандемію коронавірусу, так через зміну політики безпеки. Адже останнім часом кількість обстрілів уздовж контактної лінії значно зросла.

«Ми дуже стурбовані збільшенням кількості гарячих точок. Цей небезпечний тренд повинен бути зупинений», - повідомила ДіКарло під час засідання Ради ООН з нагоди шостої річниці підписання Мінських угод.

Зокрема, Родні Хантер, політичний координатор Постійного представництва США при ООН в своїй промові нагадав про те, що Росія анексувала Крим і підбурювала конфлікт на Донбасі.

«Росія з одного боку блокує прогрес в дипломатичних переговорах, а з іншого тренує, забезпечує зброєю і фінансуванням військових формувань і підтримує «самопроголошену» владу», - зазначив він, передає "Голос Америки".

Ці дії призвели до загибелі більше 13 тисяч людей, 1,5 млн були змушені залишити свої будинки і 3,4 млн потребують гуманітарної допомоги. Він також додав, що США дуже стурбовані тим, що Росія і її поплічники створюють перешкоди для роботи гуманітарних організацій і моніторингової місії ОБСЄ.

Читайте також: З початку року бойовики 27 раз не пустили спостерігачів ОБСЄ в ОРДЛО

Відзначимо, 11 лютого виповнюється 200 днів з моменту дії режиму всеосяжного припинення вогню. У 2018 році на Донбасі загинув 121 військовий і були поранені 799. У 2019 було вбито 100 військових, поранені 507. У 2020 році вбито 50 військових, поранені 338.