У так званому "міністерстві вугілля та енергетики ДНР" звинувачують "Центроуголь" "ЛНР" у систематичному порушенні умов відвантаження узгодженого обсягу вугільної продукції, що може негативно позначитися на роботі Енергетичної системи "ДНР" і теплопостачанні міста Зугрес. Відповідний документ надало DT.UA джерело в українських спецслужбах.
"Згідно з договором №03/64 від 06.06.2017 року між РП "ЕНЕРГІЯ ДОНБАСУ" і ГУП ЛНР "Центруголь" (резидент ЛНР) на поставку вугільної продукції марки "Г" для потреб ВП "Зуївська ТЕС" РП "ЕНЕРГІЯ ДОНБАСУ", на адресу ГУП ЛНР "Центруголь" від РП "ЕНЕРГІЯ ДОНБАСУ" щомісяця надсилається заявка із зазначенням необхідного обсягу і якості вугілля, що постачається. Однак ГУП ЛНР "Центруголь" систематично не відвантажує узгоджений обсяг вугільної продукції", - йдеться у зверненні "заступника міністра вугілля та енергетики ДНР" Олексія Василенка на ім'я "голови уряду ДНР" Олександра Ананченко від 19 вересня 2019 року.
Питання вже обговорювалося на різних рівнях, в тому числі були проведені наради на базі профільного "міністерства" "ЛНР".
"Враховуючи залишок вугілля на складі ВП "Зуївська ТЕС" (станом на 19.09.2019 - 44,407 тис. тонн), ВП "Зуївська ТЕС" може працювати тільки в одноблоковому режимі орієнтовно 17 діб з витратою вугілля 2,500 тис. тонн/добу. За умови недопоставки вугілля на склади станції, ВП "Зуївська ТЕС" не зможе увійти в осінньо-зимовий період, забезпечувати генерацію електричної енергії та постачання теплоносія населенню", - йдеться в документі також зазначається, що при двухблочном режимі роботи запасів вугілля вистачить лише на вісім діб.
Згідно з документом, для безперебійного проходження осінньо-зимового періоду 2019 - 2020 рр. необхідно екстрене збільшення поставок вугілля з боку ГУП ЛНР "Центруголь", а його недопоставка негативно позначиться на надійності роботи Енергетичної системи "ДНР", також на теплопостачання частини міста Зугрес (при різкому зниженні температури станція при роботі в одноблоковому режимі не зможе покрити потріебі ані міста, ані самої станції).
В якості альтернативного варіанту бойовики розглядають використання вугілля марки "Ж", що добувається на території "ДНР", але це призведе до зменшення обсягів поставок на адресу коксохімічних підприємств і може спричинити за собою негативні наслідки в роботі металургійного комплексу.
Крім того, окупаційні адміністрації ОРДЛО звернулися до Минстрою Росії через загрозу водопостачанню міста.