UA / RU
Підтримати ZN.ua

У "ДНР" почали підготовку до місцевих виборів" - ІС

Одночасно з цим російські куратори дали команду бойовикам "популяризувати республіки".

Співробітники адміністрації Тельманівського району, розташованого на підконтрольній бойовикам "ДНР" території, отримали команду активно готуватися до місцевих виборів", повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.

"Вже розпочато формування виборчих комісій, визначення кандидатів. Після прийняття "народною радою ДНР" так званого "закону про вибори", наявні напрацювання підженуть під його норми", - пише він.

Також, за даними ІС, одночасно російські "куратори" дали вказівку ватажкам "ДНР" активізувати заходи по формуванню "ідеологічної бази республіки".

"З цією метою у другій половині лютого в Дебальцеве заплановано проведення т. зв. "Ідеологічного форуму" за участю глав міністерств ДНР" і політтехнологів з РФ. Планується розробити основні принципи ідеології "республіки" та напрями її популяризації", - зазначає Тимчук.

cle_attached position="1"]

Раніше ватажок "ДНР" Олександр Захарченко оголосив про проведення виборів по "законам ДНР" у 2016 році. Лідер бойовиків запропонував Україні "централізовано розійтися, як це зробили Чехія і Словаччина".

Раніше в США засудили намір бойовиків проводити вибори не за українським законом. Також з'явилася інформація, що США і ЄС можуть запровадити нові санкції проти РФ за проведення виборів всупереч Мінськими угодами.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко хоче розгорнути в Донбасі місію ЄС для проведення виборів. Також український президент під час розмови лідерами "Нормандської четвірки" підкреслив, що "фейкові" вибори, які оголосили проросійські терористи, повинні бути скасовані. А в голосуванні повинні взяти участь українські партії, їх освітленням повинні займатися українські ЗМІ, а в підготовці повинен брати участь український ЦВК.

Як повідомило джерело DT.UA, Кремль висловив готовність обговорювати заміну Захарченка та Плотницького в обмін на визнання виборів. Легітимація підконтрольної в ОРДЛО "самопроголошеної влади" і амністія для учасників подій на частині території Донецької та Луганської областей цікавлять Москву більше, ніж ухвалення змін до Конституції України.