Після виділення з бюджету міста Дніпра 140 мільйонів гривень на матеріальну допомогу жителям за спрощеною процедурою Дніпровська міська ради 11 лютого ухвалила рішення про врегулювання призначення і надання матеріальної допомоги жителям міста, яке повинне унеможливити масові звернення дніпрян. Відповідне рішення затвердили на сесії міськради в понеділок, на яку виносилось це єдине питання.
До попереднього рішення про виділення матеріальної допомоги додали пункти щодо підстав для отримання матеріальної допомоги з бюджету, необхідних для цього документів (зокрема, окрім паспорта та ідентифікаційного коду, тепер потрібна довідка про склад сім'ї) та підстав для відмови.
Як повідомив секретар міськради Олександр Санжара, за два тижні жителі Дніпра подали до мерії 90 тисяч заяв на отримання матеріальної допомоги. За його словами, якщо "не припинити цю маніпуляцію", до міськради щодня буде звертатись по 40 тисяч людей.
"Потрібно допомагати тим, хто дійсно цього потребує", – цитує його "Радіо свобода".
Зазначимо, що на останній сесії міськради депутати ухвалили рішення про виділення з бюджету міста 140 мільйонів гривень на матеріальну допомогу жителям за спрощеною процедурою. За рішенням, аби отримати матеріальну допомогу, потрібна тільки заява, паспорт та ідентифікаційний код, а пункти про підстави для відмови в допомозі вилучені. Після цього до міськради вишикувались черги з сотень людей із заявами.
У "Громадському контролі" вважають, що це рішення було ухвалене для використання бюджетних коштів з метою "матеріального заохочення" виборців, зокрема, бюджетників. Згодом поліція Дніпра заявила, що перевіряє інформацію про можливий підкуп виборців у мерії.
Зазначимо, що мер Дніпра Борис Філатов під час свого виступу на з'їзді Петра Порошенка заявивши, що "частинка чинного президента є в кожному дитячому майданчику області".
Напередодні в Одеській області зафіксували заохочення пенсіонерів написати заяву на ім'я губернатора на виплату одноразової допомоги в розмірі 1000 гривень. Щоправда виплатити гроші обіцяють в березні, а для їх отримання потрібно надати копії документів. Громадські активісти розцінили це як спробу підкупу виборців.
Раніше МВС нагадали про кримінальну відповідальність за оплату роботи агітаторів і спостерігачів на виборах - такі порушення виборчого законодавства поліція буде кваліфікувати як підкуп виборця.
Загалом з початку виборчої кампанії правоохоронці отримали 1041 повідомлення про порушення виборчого законодавства. З них за 38 фактами відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. За трьома з них порушникам вже обрано запобіжні заходи.