UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Дніпрі мешканців будинків попереджають про сусіда з підозрою на COVID-19

На під'їздах будинків міста з'явились інформаційні оголошення. Юристи вважають, що це може бути ознакою порушень прав людини.

У Дніпрі на будинках, мешканці яких ушпиталені з підозрою на коронавірус COVID-19, з'явились попереджувальні оголошення.

Оголошення розвісили на близько 150 будинках, розповіли "Радіо Свобода" у пресслужбі мерії міста. Місцева влада також запустила інтерактивну мапу з позначенням районів міста, де було виявлено хворих.

Мешканці Дніпра публікують світлини оголошень на своїх сторінках у соцмережах.

Оксана Короленко/Facebook

У міській раді Дніпра також зазначили, що під'їзди будинків, де є люди з підозрою на коронавірус, дезінфікуватимуть частіше, а мешканців забезпечать антисептиками.

Думки юристів щодо цього розділилися. Так, юристка Правозахисної групи "Січ" Віталія Серебрянська вважає, що такі оголошення є порушенням прав люди.

Якщо інфекція становить суспільну небезпеку, окремі персональні дані людини можуть оброблятись без її згоди, для запобігання поширенню хвороби, але доступ до даних має надаватись лише обмеженому колу осіб, каже вона.

"Цими даними можуть користуватись медико-епідеміологічні служби та органи виконавчої влади, наприклад, щоб зробити додаткову дезінфекцію в під'їзді, але в жодному разі не можна поширювати ці дані для загалу. У під'їздах люди часто одне одного знають і людину вирахувати нескладно", - наголошує юристка.

Вона радить людям, які через оприлюднення даних зіткнулися з дискримінацією, звертатися до регіонального уповноваженого з прав людини або в поліцію.

Водночас дніпровский юрист Андрій Верба вважає, що про оприлюднення персональних даних не йдеться, адже листівках немає прізвищ, імен та по-батькові, днів народження тощо.

Станом на середу, 29 квітня, в Україні лабораторно підтверджено 9 866 випадків COVID-19. Спалахи захворюваності в країні фіксували на Вербну неділю та Великдень, коли тисячі вірян проігнорували заклики залишатися вдома та вирушили на богослужіння до церков. У Дніпропетровській області підтверджено 323 випадки захворювання на COVID-19.

З 12 березня на всій території країни діє карантин. Минулого тижня Кабінет міністрів продовжив карантинні заходи до 11 травня. При цьому уряд неодноразово посилював обмежувальні заходи у зв'язку з поширенням коронавірусу.

24 квітня Кабінет міністрів оприлюднив план поступового виходу з карантину, який складається з п'яти етапів. Якщо різкого сплеску захворюваності не буде, впроваджувати послаблення почнуть вже 12 травня.