Цьогорічна весна для дніпровських правоохоронців не просто гаряча - палюча. Починаючи з кінця березня та протягом квітня містом котиться хвиля "мінувань". Вибирають об'єкти великі, складні, з великою кількістю народу. Враховуючи, що все відбувається під час виборної кампанії, можливі будь-які провокації. І хоча "мінування" виявилися хибними, правоохоронці напоготові.
17 квітня Дніпро накрила нова хвиля мінувань.Відразу дев'ять найбільш важливих міських об'єктів були оголошені замінованими, - повідомляє Інформатор.
Першою замінували міську раду, а потім черга дійшла до готелю "Асторія", залізничного та автовокзалів. Приблизно в цей час надійшла інформація про замінування Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, Головного управління статистики, а також комплексу "Цунамі". Також надходила інформація про мінування Соборного районного військкомату та Шевченківської районної ради.
Правоохоронці планомірно перевіряли будівлі і евакуювали людей. Тим часом рятувальники та медики чергували біля приміщень, чекаючи співробітників слідчо-оперативних груп та вибухотехніків. Станом на 19:00, жодне з повідомлень про замінування не підтвердилося.
Інформацію про всі нові і нові мінування мешканці міста сприйняли швидше з роздратуванням, ніж з острахом. Багато хто з них настільки звик до подібного роду "повідомлень", що просто ігнорував банальну техніку безпеки: люди намагалися пройти через сигнальну стрічку і сперечалися з патрульними, вимагаючи пропустити їх. Незважаючи на це, правоохоронці злагоджено і поступово оглядали всі будівлі, щоб переконатися в їх безпечності.
"Дев'ять повідомлень про замінування різних об'єктів в Дніпрі! За кожним фактом на місце виїжджають мінімум 5 співробітників! Реєструється кримінальна справа! І, повірте, ми встановимо того, хто це робить. І він буде притягнутий до кримінальної відповідальності, просто потрібен час. А поки, вибачте за незручності, але поліція повинна перевірити на наявність реальної загрози вашій безпеці! Працюємо", - написала на своїй сторінці в соціальній мережі прес-секретар ГУНП в Дніпропетровській області Анна Старчевська.
Як відомо, неправдиве повідомлення про мінування - кримінальний злочин. Закон говорить, що подібний "жарт" може коштувати кількох років тюремного ув'язнення.
Раніше повідомлялося, що 14 квітня Дніпро накрила хвиля мінувань: першим замінували міжнародний аеропорт "Дніпропетровськ". Далі черга дійшла до великих торгових центрів: Passage, "Караван" та "Дафі". Відразу після цього повідомили про мінування готелів "Дніпропетровськ", "Європейський" та "Жовтневий".
Нагадаємо, що до цього торговий центр Passage "мінували" 5 квітня і 28 березня. У той же час надійшло повідомлення про замінування торгового центру Nautilus, який знаходиться на вулиці Калиновій. Також в день виборів повідомили про мінування кількох станцій метро.
У столиці теж свої "мінери".
Повідомлення про мінування ТРЦ SkyMall, Gulliver, "Україна" і Stereo Plaza надійшли на гарячу лінію "102" протягом години в середу, 27 березня.
Нагадаємо, в 2018 році поліція отримала майже 2,5 тисячі неправдивих повідомлень про замінування Дві третини з них – 1708 - стосувалося об'єктів у Харківській області. На другому місці опинився Київ (190 повідомлень), на третьому і четвертому - Львівська та Одеська області, де було зареєстровано 139 і 85 неправдивих повідомлень відповідно.