UA / RU
Підтримати ZN.ua

У “Дії” зареєстрували 25 тис. запитів на компенсацію за знищене житло: як подати заявку

Щонайменша 63 тисячі людей є мешканцями будинків та квартир, які зазнали руйнувань внаслідок війни.

Лише за декілька днів через застосунок «Дія» на програму з відновлення житла подали заяву вже понад 25 тисяч українців. Про це йдеться у  відеозверненні президента Володимира Зеленського.

Зі середини квітня зареєструвати заяву можна буде в офлайн форматі, реєстрацією на відновлення помешкання займатимуться Центри надання адмінпослуг (ЦНАП).

Президент підтвердив, що в державному сервісі "Дія" стартував прийом заявок на компенсацію за зруйновану нерухомість.

“Держава поверне нашим людям все, що зруйнували окупанти — будинки, квартири», — заявив Зеленський.

Він нагадав про необхідність розповідати про нову державну програму всім, кому вона потрібна. Особливо це актуалізується стосовно старших людей, які не завжди вміють скористатися онлайн-послугами.

Алгоритм дій для отримання компенсації від держави за зруйноване житло

Подати заяву можуть українці, яким пошкодили:

Для подачі заявки потрібно в пункті меню «Послуги» вибрати пункт «Повідомлення про пошкоджене майно» і заповнити відповідну форму.

Для цього потрібно вказати:

У випадку, якщо дані про об’єкт зберігаються в Державному реєстрі речових прав (ДРРП), вони з’являться в застосунку автоматично.

Після введення даних та реєстрації заяви, її можна для зручності завантажити в PDF-форматі та отримати електронний примірник на імейл.

Далі очікуйте на сповіщення про початок процедури оцінки та компенсації.

Читайте також: Компенсація Україні за війну: один з трьох варіантів - отримати $415 млрд заарештованих резервів РФ

Нагадаємо, позавчора ми повідомляли, що в Верховній раді зареєстрували законопроєкт №7198, розроблений парламентом спільно з урядом та за ініціативи президента, який дозволить забезпечувати українців компенсацію за пошкодження та знищення житла під час війни. Зокрема, йдеться про надання житлової площі з обмеженням до 150 кв. метрів, а не грошей. 

“Тобто якщо квартира була в Харкові, то власник зруйнованого житла зможе обрати відповідну квартиру з такими ж характеристиками в іншому обласному центрі”, - пояснила голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.