Державне бюро розслідувань (ДБР) створило у своєму центральному апараті окремий підрозділ для розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності у 2013-2014 роках.
Новостворений слідчий відділ отримає з Генеральної прокуратури України матеріали справ Майдану, повідомляє пресслужба бюро. Надалі саме він займатиметься досудовим розслідування цих кримінальних проваджень. Підрозділ створено за рахунок перерозподілу та скорочення посад в інших структурних підрозділах ДБР.
Вже за два дні органи прокуратури остаточно втратять слідчі функції й упродовж трьох місяців мають передати існуючі розслідування ДБР та НАБУ. Водночас за органами прокуратури зберігаються функції процесуального нагляду.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада не проголосувала зміни до закону "Про Державне бюро розслідувань". Вони, зокрема, дозволяють зарахувати до новоствореного підрозділу "слідчих Майдану" за спрощеною процедурою. А також збільшити загальну кількість слідчих ДБР.
Адвокати родин Небесної сотні побоюються, що через зволікання ВР розслідування справ Майдану може зупинитись на невизначений час, а згодом і взагалі розвалитися.
Як повідомляв колишній голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.
У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами ексгенерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.
У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.
Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, обвинувальні акти щодо 288 скеровані до суду.