UA / RU
Підтримати ZN.ua

У День серця в уряді відзвітували, скільком пацієнтам з інфарктом та інсультом надали безоплатну допомогу

Якщо у вас відчутно змінився тиск, пришвидшилось серцебиття чи пульс, НСЗУ закликає перевіритися у свого сімейного лікаря — це безкоштовно.

Протягом 2023 року майже 100 тисяч пацієнтів після інфаркту та інсульту отримали безоплатну для них медичну допомогу, передає Урядовий портал.

При гострому інфаркті міокарда допомогу отримали 21,033 пацієнти, при гострому мозковому інсульті 78,865. 

Гроші на лікування цих людей медичні заклади отримали за Програмою медичних гарантій: у 2023 році Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виплатила за надані послуги понад 2.22 млрд грн. 

«В умовах війни, постійного стресу й напруження ризики розвитку серцево-судинних захворювань вищі, ніж будь-коли. Це ті захворювання, які розвиваються непомітно і з часом можуть призводити до інсультів та інфарктів. Тому важливо не відкладати своє здоров’я на потім. Якщо ви давно не були у свого сімейного лікаря запишіться на прийом. Навіть первинне обстеження в лікаря вимірювання тиску і пульсу, кардіограма допоможуть вчасно виявити серцево-судинні захворювання та не допустити їх ускладнення», сказала голова НСЗУ Наталія Гусак.

Читайте також: Медузи, незважаючи на відсутність мозку, продемонстрували здатність до навчання

За її словами, Програма медичних гарантій повністю покриває профілактику та лікування серцево-судинних захворювань, зокрема всі лабораторні та інструментальні обстеження. Також допомагають із придбанням ліків: їхню вартість повністю або частково покриває програма «Доступні ліки».

Тим часом, якщо новітні розробки в галузі довголіття виправдають себе, уже дуже скоро тривалість життя на рівні 100 років може стати нормою, а дожити до 120 — перетвориться на адекватне прагнення, пише The Economist.