UA / RU
Підтримати ZN.ua

У день народження Бандери над Київрадою підніматимуть червоно-чорний прапор

Проект рішення передбачає рекомендації керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, вивішувати у певні дні стяг ОУН.

Постійна комісія Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків погодила проект рішення про використання революційного прапора ОУН.

Відповідно до проекту рішення, біля будинку Київради, а також біля приміщень райдержадміністрацій підійматимуть революційний прапор ОУН. Це планують робити у дні, пов'язані з визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшанування пам'яті героїв. Зокрема, запропоновані такі дати:

1 січня - День народження голови Проводу ОУН Степана Бандери;

22 січня - День Соборності України;

29 січня - День пам'яті Героїв Крут;

3 лютого - Створення ОУН;

20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні;

5 березня - Річниця з дня смерті генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА Романа Шухевича;

14 березня - День українського добровольця;

Третя неділя травня - День пам'яті жертв політичних репресій;

23 травня - День Героїв;

14 червня - День народження полковника Армії УНР Євгена Коновальця;

30 червня - Проголошення Акту відновлення Української держави, день народження генерал-хорунжого, головнокомандувача УПА, голови Секретаріату УГВР Романа Шухевича;

30 липня - Створення УВО;

14 жовтня - День захисника України, день створення УПА.

"Хочу зазначити, що цей перелік дат не є вичерпним. Тобто, революційний прапор ОУН також може бути вивішений і в інші дні. Також, відповідно до цього проекту рішення, Київрада рекомендуватиме керівникам підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, вивішувати стяг ОУН у визначені дати", - зазначив співавтор відповідного проекту рішення, депутат Київради Володимир Бохняк.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про правовий статус і вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті". Борцями за незалежність України у XX столітті визнаються особи, які брали участь у всіх формах політичної, збройної та іншої колективної та індивідуальної боротьби за незалежність України. Закон перелічує десятки організації, починаючи від Січових стрільців, ОУН, УПА і до Народного руху. Закон зобов'язує державу та органи місцевого самоврядування надавати соціальні гарантії, пільги або інші виплати борцям за незалежність України у ХХ столітті та членам їх сімей.