UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ДБР розповіли нові деталі допиту нацгвардійця Рябчука

Окремі факти будуть перевірятися під час психолого-психіатричної експертизи. 

Державне бюро розслідувань повідомляє, що під час першого допиту нацгвардієць Артем Рябчук, який розстріляв караул НГУ, стверджував, що на момент скоєння злочину перебував у стані "затьмарення та злості", але вже потім він відмовився від своїх слів. Директор ДБР Олексій Сухачов під час засідання комітету ВР з правоохоронної діяльності розповів, що зараз щодо підозрюваного застосовано заходи посиленої безпеки в місцях його утримання. 

"У ході допиту підозрюваний пояснив, що військову службу у цій частині він розпочав наприкінці жовтня 2021 року. З його слів, злочин було вчинено ним на грунті неуставних відносин у вигляді психологічного впливу на нього з боку солдатів старшого призову, що почалось з кінця листопада 2021 року та тривало до моменту скоєння злочину. Це виражалось у систематичному зневажливому ставленні до підозрюваного та цькуванні через повідомлення ним командирам про порушення військового статуту під час несення служби, тощо", - розповів Сухачов, слова якого цитує УП

За його словами, Рябчук стверджував, що на момент вчинення злочину був в такому психологічному стані, який обмежував усвідомлення ним дій. І хоча 3 лютого підозрюваний, після зміни адвоката, відмовився від своїх показів, ці факти будуть перевірятися під час психолого-психіатричної експертизи. 

Читайте також: Адвокат нацгвардійця Рябчука пояснила його рішення відмовитися від свідчень

Нагадаємо, 27 січня о 3:40 на території Південного машинобудівного заводу військовослужбовець Національної гвардії України солдат термінової служби Артемій Рябчук під час видачі зброї з невстановлених причин пострілами з автомата Калашникова розстріляв варту військовослужбовців НГУ, після чого втік зі зброєю. Внаслідок трагедії п'ятеро людей загинули, а ще п'ятеро отримали поранення.

Підозрюваному Рябчуку, який сам здався поліції, повідомили про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 115 КК України (навмисне вбивство), ч. 3 ст. 408 КК України (дезертирство), ч. 3 ст. 410 КК України (присвоєння, вимагання військовослужбовцям зброї, боєприпасів).

ДБР проводить детальне розслідування трагедії на "Південмаші".