У Держбюро розслідувань оголосили конкурс на майже 270 посад оперативних працівників. Про це повідомив у середу, 4 вересня, директор ДБР Роман Труба у своєму Telegram-каналі.
"Ми чекали на це 1,5 роки – поки Верховна Рада внесе зміни до законодавства, а усі документи будуть затверджені Кабінетом міністрів. Думаю, лише ДБРівці зрозуміють, наскільки важливий цей день: ми оголошуємо конкурс на 268 посад оперативних працівників", - написав він.
Він зазначив, що тепер співробітники Бюро зможуть самостійно здійснювати оперативний супровід, проводити оперативно-розшукову роботу, виявляти злочини та запобігати їм.
"Цей конкурс унікальний не лише для ДБР, а й для системи правоохоронних органів країни в цілому. Ми перші, хто зможе взяти на роботу оперативника прямо з університетських лав правових факультетів", - додав також директор Бюро.
ДБР повноцінно функціонує вже більше півроку. Нагадаємо: цей орган правопорядку отримав у спадок усю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами високопосадовців, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ та САП. Інакше кажучи, контроль за ДБР у недоброчесних політичних руках може значно ускладнити життя як політикам, так і антикорупційним органам. Проте поки що не ускладнив, переважно через неефективне керівництво цією інституцією. Плацдарм її неефективності закладено ще під час ухвалення профільного Закону про ДБР. Детальніше читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Сім фальшивих нот Труби" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".